Swarovski představil spolutvůrce na další dvě sezony

/ Redakce

Firma Swarovski slaví 15. let spolupráce s významnými návrháři a umělci. Nyní oznámila jména dalších 15 návrhářů, kteří po dobu dvou sezón připraví kolekce šperků, které budou opět unikátní.

První kolekce budeme moci obdivovat již na podzim, kdy budou probíhat přehlídky kolekcí pro příští jaro a léto. A kteří jsou ti vybraní? Mezi zástupce Londýna se řadí Marques Almeida, Huishan Zhang, Peter Pilotto, Ashley Williams a Mary Katrantzou. Nebudou chybět ani umělci z Paříže a to Iris Van Herpen, Damir Doma, Jay Ahr, Masha Ma a Christian Wijnants. Bez New Yorku by to nešlo, a tak s křišťály si pohrají i Prabal Gurung, Creatures of the Wind, Wes Gordon a Nonoo.

Mary Katrantzou pro Swarovski

Mary Katrantzou pro Swarovski

Někteří z těchto návrhářů jsou v naší zemi málo známí, a tak vám Iconiq několik z nich postupně blíže představí. Jakou součást spolupráce pro Swarovski získají vybraní návrháři i finanční podporu po dobu jednoho roku, křišťály pro své kolekce a šanci vyhrát 25 tisíc EUR.

“Jsme nadšení slavit 15 let projektu Swarovski Collective, který pomáhá a zajišťuje našim kreativním partnerům podporu v jejich uměleckém potenciálu”, říká Nadia Swarovski. “Velmi se těšíme na velkolepé křišťálové kolekce pro následující dvě sezony”, dodává Nadia.

Foto: Archiv firem; WWD