Kreativní ředitelka amerického časopisu Vogue Grace Coddington zná na tuto otázku odpověď. A ta zní následovně – John by se měl v brzké době vrátit zpátky do módního světa.

První špitání o této novince začalo již v červenci, kdy byl Galliano spatřen v Paříži při obědě s Annou Wintour, šéfredaktorkou amerického Vogue. Bylo to přesně ve stejný den, kdy debutoval Raf Simons se svou první přehlídkou Dior couture. V tom momentě se vynořily spekulace ohledně návratu či možné spolupráce s Annou v samotném magazínu Vogue. Poté vše na čas utichlo.

Minulý týden jeho stejnojmenná značka, ve které ovšem již delší dobu nefiguruje, uzavřela tříletý kontrakt s firmou Ittierre SpA na výrobu a prodej Gallianovi pánské i dámské linie a módních doplňků. Navíc v rozhovoru pro The Huffington Post naznačila Grace obrovskou podporu pro velká návrhářská esa, která by měla navrátit přehlídkám módní prestiž, které ji ztratily na úkor celebrit v prvních řadách.

Jistý je ovšem fakt, že pokud se Galliano hodlá vrátit do módního průmyslu, jeho nové začátky nebudou vůbec jednoduché. Právě Grace Coddington je ale jednou z těch vlivných osobností, která se nikdy nevyjadřovala k jeho opileckým výrokům a pomluvám. Vždy viděla pouze jeho kreativní stránku a nesmírný talent.

Nicméně Grace podotýká, že na jeho návrat si ještě chvíli nejspíš počkáme. „Johna zbožňuji, myslím, že je naprosto fenomenální. Počká si na ten správný čas a poté se vrátí. Je příliš geniální na to, aby jen tak zmizel. Svoji veškerou práci bere jako obrovskou vášeň,“ dodala Grace na závěr.

Foto: shutterlock.com