MBPFW: Hrátky s prvním dojmem u Zuzany Kubíčkové

/ Redakce

Součástí večerního programu posledního dne MBPFW byla také kolekce jaro/léto 2015 od Zuzany Kubíčkové, kterou si spojujeme s ryze ženskými modely vyprávějícími příběh starých textilních technik.

Zuzanino jméno, společně s jejími modely, je v prostředí českých módních návrhářů symbolem typické ženskosti a jemnosti za doprovodu citlivého výběru kombinací barev vlastních modelů.

Módní designérka roku soutěže Czech Grand Design 2011 nás ani tentokrát příliš nepřekvapila a vsadila na jistotu. „Novou kolekci na jaro/léto 2015 jsem postavila na principu neviditelného kontrastu. Jemné barvy sousedí s ostrými, hrubé látky s křehkými, hladké formy s ostrými. Vše sice na první pohled navozuje uklidňující dojem harmonie, ovšem jen na první pohled,“ odhalila Zuzana svoji hlavní myšlenku ještě  před vypuknutím samotného MBPFW.

Zuzana_Kubickova (8)

Návrhářka poslala netradičně na přehlídkové molo vždy dvojici modelek, jejichž cesta se poté překřížila a všichni přísedící měli tak možnost si jednotlivé modely mnohem detailněji prohlédnout.

Zuzana opěv vsadila na ženské zbraně, modelky (ne)zahalila do průhledných blůzek zastrčených do pouzdrových sukní a krk jim ozdobila výraznými náhrdelníky s květy. Striktně danou siluetu záhy střídaly asymetrické šaty, volány či úzké kalhoty.

Zuzana_Kubickova (13)

Kolekci vévodí především modrá, růžová, červená i mentolová a celkově tak vytváří dojem uklidňující rovnováhy se špetkou roztomilosti v podobě mašliček, našitých korálků, balerínek a čelenek do vlasů. Ale jak říká samotná návrhářka, vše je to jen první dojem a ten může často klamat, tak se nenechte napálit.

Foto: Martin Franěk