MBPFW: Elegance ženské ruky Pietro Filipi

/ Redakce

Více než dvacetiletá tradice dává české značce výhodu v tom, že ji více není třeba představovat. Od loňského roku do svého módního repertoáru zahrnula i jednu novinku.

Ženská ruka dokáže přinést nový nádech, převratné myšlení i zavést jistý chaotický pořádek. Přesně to se již podruhé podařilo návrhářce Ivaně Mentlové, která je čerstvou posilou pro nově vzniklou dámskou řadu Silverline. Svou kolekci Ivana představila včera v rámci MBPFW 2014 a zanechala za sebou mnoho dojmů.

Že se jedná o práci Ivany Mentlové je z celkové kolekce zřejmé, nicméně přeci jen spolupráci se značkou Pietro Filipi pojímá jinak. Propracované detaily jsou jedním z nejviditelnějších prvků společně s kůží, která je zde hojně využita. Nejenom kožené sukně a kalhoty zdobí kolekci, ale výrazná byla i kožená košile a detaily, jako například kožený límeček saka.

PIETRO FILIPI SILVERLINE BY IVANA MENTLOVÁ

Nadčasovost a elegance nadchnou jistě především konečné zákaznice, které budou moci tyto módní kousky obléct i za pár let. Celá kolekce působí lehkým, vzdušným a svobodným dojmem, jakoby se na těle nosila úplně sama. Minimalismus z ní přímo čiší, a tak je pro dnešní uspěchanou dobu jako stvořena.

Hluboké výstřihy do V, decentní zipy na nohavicích či košile s průstřihy na ramenou vzdávají hold celkovému času, který návrhářka na kolekci strávila. I když se jedná o kolekci pro jaro / léto 2015, Ivana vsadila na zlatou klasiku v černo bílé kombinaci. Ta totiž nestárne, a tak nemůže nikoho urazit.

Jednoduché hladké střihy, kvalitní materiály i decentní pánské prvky dodaly značce Pietro Filipi eleganci ženské ruky, která se jistě setká s pozitivní odezvou.

Foto: Kamila Písaříková