Konečně se v Praze našlo místo, kde se stylové prostředí mísí s příjemnou vůní, přátelskou atmosférou a módou, která je luxusní, rozmanitá a přitom relativně finančně dostupná. A co na tomto butiku zbožňuji nejvíce? Originalitu. Rozhodně ve stejných šatech nepotkám půl Prahy.

Kromě již dříve zmiňovaných Tary Jarmon, světoznámé Vivienne Westwood nebo kreativní Lulu Guinness bych vám dnes ráda představila další ikonu jménem Barbara Rihl. Barbara je studentkou hned dvou módních legend Karla Lagerfelda a Jil Sander. Své první obchodní počiny spustila Barbara on-line a to v roce 2009. Rok poté se rozhodla otevřít i kamenný butik, který se dodnes těší velké oblibě. Tato návrhářka se řadí mezi ty, které kreativitou a osobním nápadem rozhodně nešetří. Její kabelky snadno rozeznáte. Nikdy jim nechybí barvy, humor a optimismus. Její kolekce jsou jako plavba na moři. Nikdy nevíte, na co narazíte a co právě nového objevíte. Za touto hravostí se však skrývá silná identita samotné návrhářky, která prostřednictvím ilustrací dává najevo svůj názor i pohled na život.

Barbara Rihl nesází jen na originalitu a kreativitu. Kabelky se nemají jen líbit, ale klade důraz i na jejich kvalitu. Vybírá si z italských kůží, které jsou ručně barvené. Většina kabelek je vyrobena ve Francii, což se v dnešní době výrazně cení. I řada světových značek (dokonce i Burberry) se uchyluje k Číně a na jejich kvalitě i šití je to patrné. Proto od kabelek Barbara Rihl očekávejte vše, jen ne povrchnost a lacinost.

Snad právě proto si tyto kabelky oblíbily i světové celebrity, mezi které patří například hvězda filmů Harry Potter Emma Watson. Zařaďte se mezi tyto celebrity i vy a do své sbírky si jednu z těchto kabelek rozhodně pořiďte.

Foto: barbararihl.com; Michaela Hošková