Výživná superpotravina

Jsou lidé, kteří avokádo milují, a pak ti, jež mu naopak nemohou přijít na chuť. Pokud patříte do první skupiny, gratulujeme. Avokádo totiž  obsahuje celou řadu živin. Má v sobě až 20 různých vitamínů a minerálů, hodně vlákniny, bílkoviny, vysoký podíl zdravých tuků a na rozdíl od většiny ovoce malé množství sacharidů.

Stop špatnému cholesterolu

Cholesterol a tučná jídla jsou strašákem mnoha lidí. Je ovšem potřeba rozlišovat jednotlivé druhy. Avokádo se řadí mezi potraviny obsahující mononenasycené mastné kyseliny, tedy tuky, které jsou důležité pro zdraví srdce a jež pozitivně ovlivňují hladinu cholesterolu v krvi. Konkrétně snižuje špatný LDL cholesterol a pomáhá zvyšovat tělu prospěšný HDL cholesterol.

Prevence zdraví

Kromě vlivu na srdce a cévy avokádo díky svému obsahu látek pomáhá předcházet řadě nemocí a zdravotních problémů. Mluví se o artritidě nebo rakovině, vlivem antioxidantů dále chrání naše oči, obecně regeneruje organismus, podporuje imunitu a odstraňuje únavu. A nemusíte se ho bát ani při hubnutí.

Pleť jak z alabastru

Jako správná superpotravina neúčinkuje pouze zevnitř, ale dá se aplikovat i přímo na pokožku. Pomáhá tak kůži regenerovat, vyživovat a udržovat ji pevnou, pružnou a pořádně zářivou. Není tedy nic jednoduššího než si jedno avokádo ušetřit a namísto quacamole ho rozmixovat na velmi efektivní pleťovou masku!