Po 17. hodině se nejí

Jíst musíte pravidelně v průběhu celého dne. Poslední jídlo si naservírujte asi 3 až 4 hodiny před spánkem. Večeře by měla být lehčí a bohatá především na bílkoviny. Rozhodně není dobré ulehat s plným žaludkem, ale zároveň ani hladoví s myšlenkou, že hlad zaspíte.

Zázrak s nálepkou light

Light produkty mají sice snížený počet kalorií, což ale neznamená, že se jimi můžeme ládovat bez omezení. Mají totiž řadu nevýhod. Výrobci uberou na obsahu tuku, ale kompenzují ho vyšším podílem zahušťovadel a sacharidů. Také méně zasytí, sníme jich tedy víc a ve výsledku je energetický obsah podobný jako u klasických výrobků.

Všechny tuky pryč

Je třeba rozdělovat „špatné“ a „dobré“ tuky a konzumovat je s mírou. Jde ale o důležitou živinu, kterou naše tělo potřebuje ke svému fungování, tak rozhodně není dobře veškeré tuky z jídelníčku vyřadit. Soustřeďte se na tuky z ryb, ořechů nebo avokáda!

Ovoce bez omezení

„Čím více porcí, tím lépe“ platí u zeleniny, ale ne u ovoce. Ano, jde o potraviny plné vitamínů, minerálů a vlákniny, nicméně obsahují i hodně fruktózy, tedy cukrů. Doporučení znějí jasně – přistupujte k ovoci střídmě a zahrnujte ho do jídla především ráno a dopoledne.

Diety na všechny způsoby

Existuje jich spousta, každá slibuje zázraky a ve většině případů končí známým jojo efektem. Zapomeňte na ně jednou provždy. Nejde přeci jen o štíhlou postavu, ale o celkové zdraví a k tomu vede jediná cesta – pravidelná a vyvážená strava s dostatkem pohybu a pozitivní mysl!