Gourmet piknik, večer prosecco

Co si udělat celý den v gourmet stylu? Na oběd si vyrazte na piknik a rovnou na Vespě! Cestování totiž v létě nemůže chybět. Co na tom, že se projedete jen u nás nebo dokonce jen v metropoli? Sbalte si deku, nakupte si italské delikatesy třeba v Mozzarellart, Wine Food nebo Premier Mercato a vychutnejte si je na letním slunci. Když se moc ohřejete, bude to ideální přípravou na další bod – nasedněte na motorku a zastavte se v pravé italské gelaterii, kterých je v Praze spousta. Vyzkoušejte Angelato, Puro nebo Amato. A pak si před večeří pořádně odpočiňte! Už vám vytrávilo? Pak pokračujte v italském stylu, což znamená, že je čas na večeři. Zajděte do jedné z italských restaurací v Praze. Doporučujeme podniky Al Dente, Al Forno nebo klasiku Cotto Crudo. Dejte si tu nejautentičtější pastu, risotto a pizzu s burratou, na níž nikdy nezapomenete. Čekají vás speciality šéfkuchařů, ale i vegetariánské menu. A co rozhodně nemůže chybět? Samozřejmě italské prosecco! Objednejte si ho rovnou k večeři nebo si na něj zajděte během romantické večerní procházky. Zastavte v Prosekárně a pak si u vody objednejte trendy italský drink Aperol.

Dress up!

Móda je samozřejmě nezbytnou součástí italského požitkářství. Vždyť dominantní část vrcholných návrhářů a labelů pochází právě odtamtud. Versace, Gucci, Fendi, Roberto Cavalli, Giorgio Armani, Prada, Emilio Pucci, Dolce & Gabbana… Jih Evropy je zkrátka protkaný módou, protože pomáhá vyobrazovat osobnost, cit i aktuální rozpoložení. Navíc, když jste skvěle oblečeni, také se tak cítíte. V posledních sezonách nejvíce letí streetwear a designové sportovní kousky určitě na výsluní zůstanou, tak se jimi směle vybavte. Kdo by se také dobrovolně vzdával pohodlí? Dokonce i italská ikona Vespa se už nějakou chvíli věnuje stejně osobitému oblečení, které seženete i online. Image značky se v modelech jasně zrcadlí a stylovou tradici, kterou si snadno zamilujete, v šatníku prostě chceme. Doporučujeme must have kousek, jenž vynosíte po celý rok a momentálně je velkým street style hitem – tenisky. Vezměte si je k denimu, ale i k šatům jakékoliv délky a nebojte se je zkombinovat s formálním kostýmkem. O tom to totiž je, pohrajte si se stylingem a užijte si léto na vlně uvolněnosti. Aktuální trendy k tomu jen vybízejí!

Co na sebe?

Abychom vám to usnadnili, přinášíme vám komfortní a chic outfit tipy, s nimiž strávíte skvostné dny v jižanském duchu. Vsaďte na trendy duo košilových šatů s teniskami a vyhrajte si s barevnými a metalickými doplňky. Všechny kousky najdete na Bibloo.cz.

1. Scotch & Soda, 2. Vespa, 3. Coccinelle, 4. Calvin Klein, 5. Roberto Cavalli, 6. Desigual

Based on details

Na jednoduchost sázíme i v pánském outfitu, kterým se prolíná detail v červené, jež se stala nejmenovanou barvou roku. Bílé tenisky jsou naprostým základem šatníku a designové detaily se postarají o jedinečnost i u toho nejpohodlnějšího outfitu.

1. Hugo Boss, 2. Vespa, 3. G-Star RAW, 4. Calvin Klein, 5. Tommy Hilfiger, 6. Calvin Klein