Bona Dea nese název podle římské bohyně plodnosti, zdraví a žen. Za svůj unikát vděčí látce jménem resveratrol , který má na organismus blahodárný vliv svými antioxidačními ůčinky. Jeho obsah je závislý na klimatických podmínkách, lokalitě, odrůdě, ovlivňuje ho doba sklizně a technologie zpracování. Právě doba sklizně a technologie zpracování je know-how moravské společnosti ResVinia, které používá při výrobě prvního českého červeného vína s vyšším obsahem resveratrolu.

Vyšší obsah resveratrolu ve víně Bona Dea vedl k rozhodnutí, že jej naše sekce může doporučit proužívání ženám, které chtějí otěhotnět,“ potvrdil předseda Sekce asistované reprodukce České gynekologické a porodnické společnosti David Rumpík. Podle nejnovějších výzkumů totiž mírná konzumace vína s vyšším obsahem antioxidantů zvyšuje ženám šanci počít dítě.

Zájem z řad lékáren je obrovský. Potvrzuje to i Ilona Mravcová, majitelka a lékárnice lékárny na Pekařské ulici v Brně “Lékaři uvádějí, že resveratrol obsažený ve víně má pozitivní vliv i na lidi s vyšším krevním tlakem, vyšším rizikem vzniku infarktu i na diabetiky.” Víno Bona Dea může prodávat v České republice přes 2500 lékáren a získat ho lze také přes internet.

v°no Bona Dea

Foto: Archiv