Čistý a jednoduchý interiér bez zbytečných dekorací a především opravdu skvělá japonská kuchyně šéfkuchaře Marka Hory, nejlepšího sushi specialisty v Čechách – to je YAMATO, nová japonská restaurace, kterou najdete na pražských Vinohradech kousek od Jiřího z Poděbrad.

Jakmile vstoupíte, bude vám jasné, že jste se ocitli ve světě opravdové japonské atmosféry. Interiér neruší zbytečně rušivé dekorace, vše je tu navrženo jednoduše a funkčně. Prosklená horní vitrína na baru vám umožní pohled i na čerstvé suroviny, ze kterých vám šéfkuchař Marek Hora vše připravuje na místě. Mluví se tu tišeji, a tak máte možnost si i každé sousto opravdu v klidu užít.

Japonská restaurace YAMATO

Japonská restaurace YAMATO

Když přijdete kolem poledne, máte možnost si vybrat z běžné nabídky i z poledních menu. V poledním meníčku najdete například misoshiru polévku, hlavní specialitu s rýží, salát ze zeleniny, jako dezert ovoce a během celého oběda vám obsluha dolévá zelený čaj. Já vyzkoušela menu Sakana teishoku s pečeným lososem marinovaným v citrusovém nálevu a vzpomínám na něho dodnes. Když přijdete do Yamato večer, v nabídce najdete speciální večerní menu pro několik osob.

V YAMATO máte jistotu, že všechny suroviny jsou nejen čerstvé, ale i jejich výběr podléhá přísnému výběru šéfkuchaře Marka Hory. Pokud si tedy chcete užít vyjímečné japonské speciality a na chvíli zapomenout na okolní svět, YAMATO má moje stoprocentní doporučení. Pro její návštěvu je určitě dobré se předem zarezervovat, obliba YAMATO velmi rychle stoupá a bez rezervace by se vám mohlo stát, že budete na své místo čekat.

Foto: Archiv restaurace YAMATO