Jídlo zkrátka patří k současnému životnímu stylu. Už dávno nám není jedno, co jíme a hlavně, jak je jídlo nám nebo námi servírováno. Jídlo už dávno není jen nutností k přežití, ale pro mnoho lidí dnes i koníčkem, vášní i důvodem se předvést před ostatními. Britské vydání časopisu Vogue nám pomohlo vyhledat ty nejlepší instagramové účty foodbloggerů, ať už v podobě fotografů, obyčejných lidí nebo slavných kuchařů.

@juliekitchen

Julie Lee nám doporučuje zajímavé kombinace, které umí fantasticky fotit, takže máte chuť si je ihned připravit.

@julieskitchen

@linda_lomelino

Linda Lomelino je švédská fotografka, která jídlu umí dát prostřednictvím svých fotografií zcela jiný rozměr.

@linda_lomelino

@symmertrybreakfast

Za tímto účtem hledejte ženu, která ráda připravuje naprosto shodné snídaně pro sebe i svého partnera. Láska zkrátka prochází žaludkem.

@symmetrybreakfast

@mollyyeh

Tento účet je zpravován ženou, která vaří z ingrediencí ze své vlastní farmy, takže její recepty jsou nejen chutné, ale většinou naprosto bio. Navíc jejich prezentace je velmi motivující ke změně životního stylu.

@mollyyeh

@spoonforkbacon

Teri Lyn Fisher a Jenny Park, food stylistka a fotografka tvoří vražedné duo vytvářející kombinace, kterým snadno podlehneme.

@spoonforkbacon

@alexandracooks

Alexandra Stafford není žádná začátečnice v kulinářském oboru. Tato úspěšná šéfkuchařka umí prezentovat i obyčejné hranolky s kečupem s noblesou a vkusem.

@issycroker

Pokud hledáte nějaká doporučení na restaurace, pak se spolehněte na Issy Croker. Tato skvělá fotografka se s vámi ráda podělí o své příjemné momenty na různých místech doplněné o mimořádně výstižné fotografie.

@issycroker

A protože ani my v redakci nezahálíme a snažíme se jídlo brát jako odměnu než povinnost, tak jsem se já osobně pustila do občasných pokusů, které testuji na své rodině a zatím se musím pochlubit, že mi úspěšně vychází. Po domácím chlebu přišla řada na zdravé polévky od špenátové přes brokolicovou po pórkovou s dezertem v podobě špaldové bábovky. Tak snad ta zdravá strava a chuť stát u plotny vydrží mě i dětem. Držte mi palce.

Bez názvu

Foto: Instagram; Soukromý archiv