Instagramové účty, které nám odkrývají tajemství dobré kuchyně

/ Redakce

Instagram zcela ovládl svět. Kdo na něm není, jako by ani neexistoval. Lidé mu přikládají větší důraz než facebooku. Fotí se při každé příležitosti, při nákupech, momenty svých ratolestí. Nejúspěšnější a nejvíce “likované” jsou však bezesporu příspěvky týkající se jídla, ať už uvařených v restauracích nebo našich kuchyních.

Jídlo zkrátka patří k současnému životnímu stylu. Už dávno nám není jedno, co jíme a hlavně, jak je jídlo nám nebo námi servírováno. Jídlo už dávno není jen nutností k přežití, ale pro mnoho lidí dnes i koníčkem, vášní i důvodem se předvést před ostatními. Britské vydání časopisu Vogue nám pomohlo vyhledat ty nejlepší instagramové účty foodbloggerů, ať už v podobě fotografů, obyčejných lidí nebo slavných kuchařů.

@juliekitchen

Julie Lee nám doporučuje zajímavé kombinace, které umí fantasticky fotit, takže máte chuť si je ihned připravit.

@julieskitchen

@linda_lomelino

Linda Lomelino je švédská fotografka, která jídlu umí dát prostřednictvím svých fotografií zcela jiný rozměr.

@linda_lomelino

@symmertrybreakfast

Za tímto účtem hledejte ženu, která ráda připravuje naprosto shodné snídaně pro sebe i svého partnera. Láska zkrátka prochází žaludkem.

@symmetrybreakfast

@mollyyeh

Tento účet je zpravován ženou, která vaří z ingrediencí ze své vlastní farmy, takže její recepty jsou nejen chutné, ale většinou naprosto bio. Navíc jejich prezentace je velmi motivující ke změně životního stylu.

@mollyyeh

@spoonforkbacon

Teri Lyn Fisher a Jenny Park, food stylistka a fotografka tvoří vražedné duo vytvářející kombinace, kterým snadno podlehneme.

@spoonforkbacon

@alexandracooks

Alexandra Stafford není žádná začátečnice v kulinářském oboru. Tato úspěšná šéfkuchařka umí prezentovat i obyčejné hranolky s kečupem s noblesou a vkusem.

@issycroker

Pokud hledáte nějaká doporučení na restaurace, pak se spolehněte na Issy Croker. Tato skvělá fotografka se s vámi ráda podělí o své příjemné momenty na různých místech doplněné o mimořádně výstižné fotografie.

@issycroker

A protože ani my v redakci nezahálíme a snažíme se jídlo brát jako odměnu než povinnost, tak jsem se já osobně pustila do občasných pokusů, které testuji na své rodině a zatím se musím pochlubit, že mi úspěšně vychází. Po domácím chlebu přišla řada na zdravé polévky od špenátové přes brokolicovou po pórkovou s dezertem v podobě špaldové bábovky. Tak snad ta zdravá strava a chuť stát u plotny vydrží mě i dětem. Držte mi palce.

Bez názvu

Foto: Instagram; Soukromý archiv