Její inspirací pro novou limitovanou řadu byla tentokrát města Terst a Neapol. Každé z nich má specifickou atmosféru a historii díky které nejen že pijí  jejich obyvatelé kávu pokaždé na jiný způsob, ale v Terstu mají dokonce pro různé druhy kávy speciální názvy.

Terst se díky své multikulturní historii stal jednou z hlavním brán do říše Rakouska-Uherska  a veškerá zelená káva určená do vídeňských kaváren putovala do hlavního města právě z Terstu. Kávu zde můžete pít s mlékem, bez mléka, dlouhou nebo i  krátkou. Mají zde i specifické slovní obraty, které si pro kávu vymysleli- „nero“ je espresso, „capo“ je káva s trochou mléka a „in b“ je káva podávaná ve skle, a ne v obvyklém porcelánovém šálku. Prostředí místních kaváren je dodnes pověstné pro intelektuální a tvůrčí debaty a setkání.

Neapol hýří životem všech odstínů světla a tmy. Také v tomto energickém městě na jihu Itálie má káva své speciální místo. Je to místo, kde byl vynalezeno caffettiera napoletana-první domácí přístroj na přípravu kávy a tak se mohl tento nápoj dostat z kavárny do domácností. Neapolitánci si kávu vaří jen jediným způsobem: malou, černou a ostrou. Takovou, která doslova nakopne vaše smysly.

Dvě města, dva různé pohledy na kávu. A nové limitované druhy jsou toho důkazem. První z nich Trieste je velmi jemnou směsí odrůdy Arabica s nádechem čokolády a lískových oříšků. Vychutnat si ji můžete jako ristretto i jako cappuccino a její intenzita je devět. Oproti tomu Napoli je směsí zrnek Arabica s trochou Robusty. Její aroma se vyznačuje vůní sušených lístků černého čaje a také její intenzita je silná-jedenáct!

Limitovaná řada Trieste a Napoli bude k dostání pouze po omezené období od 8. dubna po dobu 10 týdnů a to jak v Nespresso Boutique tak na v e-shopu na www.nespresso.com Chcete-li tyto kávy z limitované řady zažít v ještě autentičtější podobě, připravilo si pro vás Nespresso speciální krabici, v níž najdete po jednom balení Trieste i Napoli, spolu se čtyřmi šálky a podšálky navrženými v barvách těchto káv z limitované řady.

Foto:archiv