Secret of Raw

Fenomén syrové neboli raw stravy si rozumí i s vegetariánstvím či veganstvím, což moc dobře vědí na pražských Vinohradech. Zastavte se v cukrárně na Rumunské ulici a přivítá vás elegantní interiér laděný do béžové barvy s akcenty černé a dřeva. Z vitríny si vyberte mezi dorty, které připravují bez laktózy, lepku a rafinovaného cukru. Kvalitní tuky obstarávají ty nejlepší ořechy, raw kokosový olej nebo kakaové máslo. Doporučujeme zde posnídat delikátní malinovou kaši z mandlového mléka, malin, banánů, datlí a chia semínek s malinovým přelivem – ideální začátek dne! A nevadí, ani pokud zaspíte, snídani si můžete dát až do 12 hodin.

Blue Vegan Pig Shop

Krymská ulice coby tepající srdce oživila dříve zapovězené pomezí Vinohrad a Vršovic. Až se vydáte z chic vinohradských výšin do trendy hipsterských Vršovic, zvolte tišší ulici souběžnou s Francouzskou. Na spodním cípu Voroněžské ulice se totiž skrývá tak trochu nenápadný vchod do veganské donuterie, kterou si otevřela dvojice známá v online světě díky svým blogům zaměřeným na veganský životní styl a recepty s ním spojenými. Markéta s Kamilou vsadily na boom donutů, které jsou stoprocentně vegan. Osobně vám v útulném obchodě poradí, čemu byste z donutů od Boston Cream, malinových s pudinkem, Lotus, PB&Jelly až po Oreo měli dát přednost. Pokud se vám poštěstí a bude v nabídce i „uzený losos“, který si dvojice vyrábí z mrkve, neváhejte – je to zážitek.

My Raw Café

Jestliže milujete šťávu z mladého kokosu, neměli byste minout už tradiční zastávku všech foodies – pražskou Dlouhou ulici. Kde jinde si vychutnáte povzbuzující chuť espressa s kardamonem a kokosovým mlékem slazeným datlemi? Ptejte se po Mekka Brew. V Gourmet pasáži se skrývá světlý a vzdušný prostor, kde se můžete usadit do pohodlných křesel a sledovat dění v pasáži skrze výlohu. V nabídce jsou originální brownies z pekanových ořechů, lehký kokosový „Raffaelo“ dort nebo Strawberry Milkshake Cake s citronovou polevou. Během horkých dní si přijďte pro osvěžující smoothies z mandlového mléka nebo kokosové vody – i ve verzi take away!