My máme pro vás hned tři nealko letní drinky, které vás osvěží, dodají energii a navíc podpoří i štíhlou linii. Takže v plavkách vám to bude slušet i po zbytek léta. Díky síle brazilské guarany se zbavíte únavy a načerpáte tolik potřebnou energii, které je v těchto dnech velmi málo. Zelená káva s kokosem vás pro změnu nejen osvěží, ale zároveň napomůže  při hubnutí nebo udržení si své skvělé kondice.

Tak na který drink máte chuť…jahodový koktejl, zelenou kávu nebo ledový čaj?

JAHODOVÝ KOKTEJL PROTI ÚNAVĚ

K jeho přípravě potřebujete ¼ l mléka, 15 dkg jahod, 2 – 4 tabletky brazilské guarany (podle stupně únavy) a cukr dle potřeby. Brazilskou guaranu v tabletách vhodíte do mléka a společně s ostatními surovinami pečlivě rozmixujete. Ochutnáte, v případě potřeby dosladíte a znovu rozmixujete. Nalijete do skleničky, kterou na závěr ozdobte čerstvou jahodou, aby drink měl i svůj styl.

KÁVA PRO ŠTÍHLOU LINII

K přípravě této kávy je potřeba ½ čajové lžičky zelené kávy s kokosem, 200 ml vroucí vody, 100 ml mléka, cukr nebo med. Na ozdobu mějte dietní šlehačku, lístek máty či meduňky. Na 1 šálek použijete maximálně ½ čajové lžičky zelené kávy s kokosem, zalijete vroucí vodou do 2/3. Dolijete mlékem, v případě potřeby dosladíte cukrem či medem. Lze použít i rostlinné mléko, případně ji můžete pít bez přidání mléka. Pijete 1 šálek 30 minut před každým jídlem, maximálně 4x za den.

Pro ledovou variantu necháte základní recept vychladit, poté nalijete do šejkru, přidáte ostatní ingredience, pár kostek ledu a důkladně protřepete. Zdobíte dietní šlehačkou, lístkem máty či meduňky.

GUARANOVÝ LEDOVÝ ČAJ

Na přípravu ledového čaje budete potřebovat 0,25 l zeleného (černého, ovocného) čaje, 2 – 4 tabletky brazilské guarany (podle stupně únavy), dle chuti třtinový cukr a limetka. Čaj připravíte dle návodu výrobce. Můžete přidat lístky máty a plátek citronu, a vše necháte vychladit. Vychlazený čaj nalijete přes sítko do sklenice, přidáte brazilskou guaranu v tabletkách a necháte rozpustit. Podle chuti můžete dosladit cukrem, dochutíte limetkou a nakonec přidáte pár kostek ledu.

Na závěr vám popřejeme volné prázdninové dny s drinky, které vaše léto povznesou a zpříjemní na maximum.

Foto: Štefan Weber