FORKY’S

Po brněnském bistru se vlastního Forky’s dočkala i Praha. Najdete ho za rohem od metra Staroměstská a užijete si tu teplé a studené pokrmy světové kuchyně, např. burgery s batátovými hranolky, thajské curry nebo třeba Superbowl, salát ze superpotravin. Pochutnáte si i na veganské variantě oblíbeného jídla Bun Bo Nam Bo. Opomenout nemůžeme ani vlastní pekárnu, zmrzliny nebo limonády a zamilujete si i místní kávu. Všechny používané obaly jsou z kompostovatelných materiálů a nádobí se myje v ekologicky šetrných prostředcích. Za to dáváme body navíc!

Kde: Veleslavínova 10, Praha 1, Jezuitská 1, Brno

Na co zajít: Domácí pečivo, burgery, asijská jídla, super food mixy

 

ETNOSVĚT

Etnosvět, vegetariánská restaurace zaměřená na fine dining, sklidila za dva roky své existence několik ocenění. Nachází se kousek od I. P. Pavlova a denní menu obsahuje kromě polévky a dezertu samozřejmě i hlavní chod, kterým je obvykle salát, gnocchi nebo třeba risotto či “masové” jídlo, jako např. sojové maso po burgundsku. Objednat si můžete také pizzu a přes celý den máte k dispozici á la carte menu. Specialitou Etnosvěta je Veganský tataráček nebo Ořechový Wellington. Vyzkoušejte i osmichodové degustační menu s vegetariánskou či veganskou variantou, můžete si k němu objednat párování s vínem.

Kde: Legerova 40, Praha 2

Na co zajít: Vegetariánská a veganská jídla, “masová” i speciality, fine dining

 

VEGG-GO

Do Vegg-Go, jež má pobočky po celé republice a dokonce i ve Vídni, si zajděte na rychlý oběd či večeři, ale také na schůzku s přáteli.  Ochutnejte tamější polévky a burgery nebo speciální saláty. Z teplých jídel doporučujeme Čočkový dal, Ratatouille nebo KUNG PAO s rýží a jestli chcete jen rychlý snack do ruky, připraveny jsou tortilly plněné saláty, bagely či hummus. Restaurace má veganský i vegetariánský koncept, což poznáte např. na dezertech. Určitě byste měli ochutnat mini raw cheesecaky a veganské croissanty.

Kde: Plzeňská 8, Praha 5, Masarykova 34, Brno, Gočárova třída 48a, Hradec Králové, Polská 1, Olomouc, Jantarová 4, Ostrava (pro více poboček navštivte web)

Na co zajít: Fast food, studené salátové směsi, klasiky po vegansku