Dnešní široká nabídka ochucených balených čajů v PET lahvích obsahuje většinou vysoký podíl cukru i umělá barviva, nejlepší variantou je tak domácí ledový čaj, který nejen, že zažene žízeň, ale navíc skvěle chutná. Věděli jste, že první ledové čaje spatřily světlo světa teprve před stopadesáti lety?

Zdravý a osvěžující nápoj vykouzlíte z běžně dostupných surovin během několika minut. Nic přece nechutná lépe než vlastnoručně vyrobená limonáda nebo ledový čaj. Při výpravách do lesů nebo zahrad vašich babiček najdete spoustu ovoce, kterým váš ledový čaj uděláte výjimečným. Jahody, borůvky nebo například rybíz promění vaši sklenici ice tea doslova ve vitamínovou bombu.

AH-006RM

Pomocnými průvodci vám mohou dělat například vybrané čaje od Ahmad Tea, jejich Summer Garden Ice Tea k tomu vyloženě vybízí a netradiční varianta Rosemary Ice Tea s vůní rozmarýnu je tu pro ty, kteří chtějí vyzkoušet něco jiného. Nechte se inspirovat vybranými recepty, které vytvořil čajový sommeliér Jiří Richter, jenž s Ahmad Tea spolupracuje od loňského jara.

 

SUMMER GARDEN ICE TEA

Projděte se letní zahradou a ochutnejte vše, co vám nabízí. Sklenka tohoto ledového čaje vás naláká na svůdnou kombinaci plodů a květů letní zahrádky s vůní máty a sladkosti jablečného džusu. Vzhledem k tomu, že nápoj neobsahuje tein, je vhodný také pro děti.

Co k tomu potřebujeme: sáček čaje Ahmad Rosehip, Hibiscus & Cherry5cl jablečného džusulístky čerstvé mátyplátek jablka a kostky ledu

Příprava:

Připravíme čaj dle doporučení, vyjmeme sáček a necháme zchladit. Přidáme jablečný džus, několik lístků máty a plátek jablka. Servírujeme ve sklenici na kostkách ledu.

AHM-020M

 

ROSEMARY ICE TEA

Ledový čaj s vůní rozmarýnu nebo chcete-li „mořské růže“ – typicky středomořské bylinky. Spojení klasické chuti anglického čaje Earl Grey s rozmarýnem a sladkotrpkou chutí brusinkové marmelády společně tvoří velmi unikátní  kombinaci, která vám poskytne opravdové osvěžení.

 

Co k tomu potřebujeme: sáček čaje AHMAD TEA London Earl Greysnítku čerstvého rozmarýnu, lžičku brusinkové marmelády a kostky ledu.

Příprava:

Připravíme čaj dle doporučení a v době louhování přidáme snítku rozmarýnu, vyjmeme sáček a necháme i s rozmarýnem zchladit. Na dno sklenice vložíme lžičku brusinkové marmelády, přidáme led a zalijeme chladným čajem. Ozdobíme snítkou čerstvého rozmarýnu.

AHM-027M

Foto: Archiv Ahmad Tea, Pinterest.com