Iconiq podlehl mimořádně růžovému šumivému vínu z Francie Luc Belaire Rosé. Toto víno je vyráběno již šestou generací rodiny Piffault od roku 1898. Patří mezi nejvybranější francouzská Rosé z oblasti Provance-Alpes-Cote d´Azur. Tomuto vínu velmi snadno podlehnete. Hodí se jako aperitiv i k vybraným pokrmům. Pokud ho podáte vašim přátelům, věřte, že chybu rozhodně neuděláte. Díky luxusnímu balení v podobě černé matné láhve s prvky růžové je víno vhodné i jako dárek, kterým obdarovaného nezklamete.

Toto víno má i svou legendu, která vypráví o mnichovi, který když poprvé ochutnal šumivé víno, věhlasně prohlásil: “Honem rychle, právě jsem ochutnal hvězdy!”. Tato mnichova ochutnávka “hvězd”, těch desíti miliónů bublinek v každé láhvi šumivého vína, započala světovou milostnou aféru k bublinkám.

Belaire je směsí odrůd Grenache, Cinsault a Syrah, které tomuto ojedinělému Rosé dodávají plnost a svěžest. Grenache dodává tělo a teplo s náznakem chuti ostružin a černého rybízu. Cinsault přidává aroma třešňového květu při čichu, finesu a plnost. Syrah dovává BELAIRE krásnou barvu a zaoblenost chuti.

Zkrátka a dobře…tomuto vínu podlehnete již po prvním doušku..možná dokonce při prvním nadechnutí:-)

Foto: Archiv značek