Brokolice, ať chutná jakkoli, je mimořádně zdravá zelenina. Brokolice je druhem kapusty a příbuzná květáku. Pochází z oblasti Středomoří. Brokolice je bohatá na vitamín C, E, B1, B2, kyselinu listovou. Je důležitým zdrojem vlákniny a minerálních látek (draslík, vápník, fosfor). Studie prokázaly, že brokolice výrazně ochraňuje lidský organismus proti rakovinotvorným látkám a to je jistě už podstatný důvod tuto zeleninu přeci jen spíše milovat.

My pro vás máme na nedělní oběd jednoduchý recept, těstoviny s brokolicí. K přípravě receptu stačí 1 brokolice, 200g těstovin (vřetýnka nebo široké nudle), 1 cibule, 3 vajíčka, lžička oleje, sůl, pepř a strouhaný sýr.

Dejte vařit vodu, do které přidejte na růžičky natrhanou a omytou brokolici. Povařte přibližně 5 minut. Po 5 minutách ji osušte a nakrájejte na menší kousky. Do nové vroucí vody přidejte lžičku oleje a trochu soli. Ve chvíli, kdy bude voda vařit, vložte těstoviny a nechte uvařit dle vaší chuti. Na pánvičce dozlatova osmažte cibulku, k ní vmíchejte vajíčka a dochuťte solí a pepřem. Nakonec smíchejte těstoviny s brokolicí a připravenou směsí. Navrch vše posypte nastrouhaným sýrem,

A my přejeme dobrou a zdravou chuť!

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Foto: Pinterest.com