Ani Iconiq nezahálí. Naše redaktorka Kamila má napečeno již 9 druhů cukroví a my ostatní začínáme propadat panice, že už ji nedohoníme. Nedohoníme, ale  několik receptů snad přeci jen stihneme a rády se o ně s vámi podělíme.

Zmrzlé

K výrobě tohoto cukroví budete potřebovat 15 dkg hladké mouky, 10 dkg másla, 4 lžíce bílého vína, 1 žloutek. Z těchto ingrediencí vyválíme těst a necháme půl hodiny odpočinout. Poté ho rozválíme na placku a vykrajujeme podle fantazie a dostupných formiček. Poté ho dáme péct a ještě horké ho balíme v cukru.

Mrkvové koláčky

K přípravě koláčků budeme potřebovat 17 dkg najemno nastrouhané mrkve, 17 dkg másla, 24 dkg hrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva. Ingredience zpracujeme v těsto, vyválíme na 3mm a vykrajujeme kolečka. Poté dáme na plech a upečeme ve středně vyhřáté troubě. Upečená kolečka slepujeme nejlépe jahodovou marmeládou a pocukrujeme.

0db7c93d9b69497bf94b6c89d3e42d6a

Rumové kuličky

A pro ty, kdo nepečou, ale přeci jen chtějí mít vlastní cukroví na vánočním stole, tu máme recept na rumové kuličky. K nim potřebujeme 8 dkg másla, 20 dkg cukru, 6 dkg kakaa, 2 bílky, ze kterých ušleháme sníh a tuzemský rum. Zpracujeme hmotu, ze které uválíme kuličky. Kuličky poté obalíme v kokosu nebo oříškách nebo nasekaných mandlích.

I když doba je velmi hektická a času na vše málo, zkuste si alespoň jeden večer vyčlenit a nechat provonět svůj domov tou pravou vánoční atmosférou.

Ilustrační obrázek

Foto: Profimedia.cz; pinterest.com