Prague Food Festival

Milovníci kulinářského umění by si rozhodně neměli nechat ujít tradiční a prestižní Prague Food Festival. Tři dny vysoké gastronomie startují již dnes a až do neděle budou oslňovat na pražském Vyšehradě. Co vás konkrétně čeká? Celý program provází téma „10 nejzajímavějších kulinárních trendů pro rok 2018“, takže se dočkáte například ochutnávek fusion kuchyně, populárních superpotravin, ale i tradičních jídel z První republiky. Rozproudíte doslova všechny smysly, protože budete mít také možnost poznávat pokrmy naslepo. Těšit se můžete na 22 restaurací z prestižního Maurerova výběru Grand Restaurant, 30 cooking shows, workshopy a přednášky o zdravé stravě či nápojové speciály.

Den pro mou mámu

Kdo říká, že by se naše maminky měly uctívat jen první květnovou neděli? Záleží jen na vás, kdy se rozhodnete prožít společné chvíle. Pokud právě uvažujete, že svou maminku někam pozvete, máme pro vás ideální tip. Tuhle sobotu se koná happening Den pro mou mámu plný inspirativních přednášek, workshopů a příběhů. Akce poběží od 10:30 do 20:00 v outletovém centru Prague The Style Outlets u Letiště Václava Havla a na programu například bude Networking s mámou v podání psychoterapeutky Alžběty Protivanské, módní koučink s Kamilou Vodochodskou či „Motherbattle“ se známými osobnostmi Andreou Kerestešovou Růžičkovou, Lejlou Abbasovou a Veronikou Kašákovou. Pozvání na pár slov také přijaly Tamara Klusová či Tereza Kostková s maminkou. Celým programem provede Mahulena Bočanová a moderátorka a zakladatelka vzdělávací platformy Štroodl Lucie Špaková.

Eva Sakuma: Blízkost vzdáleného

A do třetice trocha umění. Zveme vás na výstavu obrazů umělkyně Evy Sakumy, která se jmenuje Blízkost vzdáleného a právě probíhá v pražské galerii praguekabinet. Díla mají klidný až meditativní charakter, takže pokud potřebujete po práci zmírnit své myšlenky nebo celkově zpomalit v aktuální uspěchané době, tato výstava může být tím pravým pro vás. Eva Sakuma vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze v ateliéru Konceptuální a intermediální tvorby, v posledních letech se však výhradně zabývá malbou. Má za sebou již několik výstav v pražských galeriích a její díla se rovněž stala součástí soukromých sbírek v Japonsku, Indii, Anglii, Holandsku či Belgii. Aktuální výstava probíhá do 20. června.