MAXIM – Alchymista

Maxim je český umělec, který však žije a tvoří v Los Angeles. Nyní se vrátil do své domoviny, aby zde uspořádal svou vůbec první výstavu v Čechách. Konkrétně můžete jeho práci vidět ve Vnitroblocku a v Kavárně, co hledá jméno, a to až do 18. září. Výstava nese název Alchymista a ano, odkazuje na slavnou knihu Paula Coelha.

Amerikánka

Amerikánka je nová divadelní hra známého filmového producenta a režiséra Viktora Tauše, která bude mít ve čtvrtek 13. září premiéru na Jatkách78. Jde o současné drama o svobodě a touze žít inspirované skutečným příběhem a nabízející pohled do historie 80. let v Československu. V hlavních rolích se představí Tereza Voříšková a Eliška Křenková.

Princess Chelsea

Pražský Jazz Dock přivítá v úterý 25. září novozélandskou umělkyni Chelsea Nikkel známou jako Princess Chelsea. Těšit se můžete na jedinečný mix hudby zasahující do orchestrálního popu, elektroniky i klasické hudby. Kdo nestihne Prahu, může v dalších dnech zavítat na její koncert do Plzně, Ostravy nebo Brna.

Zažít město jinak

Ulice patří lidem, zábavě a kreativnímu umění. Již od roku 2006 se o to úspěšně snaží akce Zažít město jinak. Letos proběhne 15. září a desítky míst po celé Praze i v dalších českých městech tak opět ožijí hudbou, divadlem, jídlem, workshopy a spoustou dalších aktivit.

Veggie Náplavka – Future

Jste vegani nebo o této formě stravování uvažujete? Mnoho inspirace a rad můžete najít na tradiční akci Veggie Náplavka. V pořadí již sedmé pokračování se ponese v podtitulu Future a nabídne nejen výběr té nejlepší veganské gastronomie, ale i doprovodný program zaměřený na ochranu zvířat, zdravý životní styl, vegan sport, tanec a hudbu. Sraz v neděli 9. září od 10 hodin na Rašínově nábřeží.