Víno nám personifikuje samé dobré věci. Je symbolem uvolnění, relaxace a dobré nálady. Sklenku dobrého vína si s chutí dáme po dobré večeři, sklenkou s vínem si ťukáme při významných příležitostech. Vítáme s ním nový rok i nový přírůstek do rodiny. Bez vína by to zkrátka nešlo.

Kde roste to nejlepší víno?

U nás jednoznačně na Moravě, kde se nachází 96 procent všech českých vinic. Stojí za tím vynikající klimatické podmínky srovnatelné s francouzským Alsaskem a rakouským Weinviertelem. Není se tak čemu divit, že i moravští vinaři produkují víno svými kvalitami srovnatelné s víny těchto světových vinařských velmocí. Když zkrátka víno, tak víno z Moravy.

Vítejte v srdci Slovácka

Jedním z nich jsou i vinaři z rodinného vinařství Jakubík nacházejícího se v samém srdci Moravy a malebného Slovácka. V krajině, kde řeka Morava vždy dávala půdě živiny a sílu. Ale také v krajině obhospodařovávané a obývané lidmi s pověstnou moravskou pohostinností.

Vynikající a unikátní

Víno z vinařství Jakubík je chuťově vynikající a unikátní zároveň. Tamní vinaři k němu totiž přistupují s maximální pokorou a úctou k přírodě. Při jeho výrobě používají tradiční postupy předků v kombinaci s moderními technologiemi. Výsledkem je víno, jemuž po všech stránkách není co vytknout.

Moravská vína té nejvyšší kvality

Říká se, že čím je víno kvalitnější, tím je odrůdově „čistší“. A ve vinařství Jakubík nabízejí výhradně odrůdově čistá vína, tedy té nejvyšší kvality, která potěší nejenom chuťové buňky, nýbrž rovněž srdce každého vinařského gurmána

Víno pěstované s láskou

Pro vinaře z vinařství Jakubík víno není pouhým nápojem, nýbrž láskou a vášní. O víno se starají od začátku do konce. Láskou pečují o první výhonek na vinici, úzkostlivě střeží každý hrozen stejně jako proces zrání v tradičních sudech. Ve svém logu, s nímž se setkáte na etiketách, mají srdce, kříž a kotvu symbolizující lásku, víru a naději, zkrátka duši celého vinařského roku.

Nakupujte online

V nabídce najdete vína bílá, červená, růžová a ucelené kolekce. Ryzlink, Rivaner, Rulandské bílé i šedé, Vetlínské zelené, vína pro jednotlivce i firmy. A pozor, objednat si je můžete i online, vinařství totiž provozuje vlastní e-shop s vínem. Zkrátka jde s dobou.