Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Nakopne metabolismus, zásobí vás energií na celé dopoledne, a navíc po probuzení nastartuje schopnost koncentrace mnohem lépe než dvojité espresso ve spěchu cestou na tramvaj. Právě při snídani si navíc můžete dovolit z celého dne nejvíc hřešit, a kvůli tomu už se vyplatí si o pár minut přivstat. Otestovali jsme pro vás několik trendy pražských podniků, které se specializují právě na snídaně a přinášíme tři nejlepší, kde ranní hřešení opravdu stojí za to. Nemáte zač.

Mezi srnky

Pokud jste propadli fenoménu avotoastu, u baristy objednáváte jedině flat white, nevynecháte víkendové trhy na náplavce, a právě se poohlížíte po nejnovější knížce na téma hygge, pak má bistro Mezi srnky potenciál stát se vaší novou závislostí. Malý vinohradský podnik v Sázavské ulici vypadá jako Instagram a Pinterest dohromady, jen v reálném světě. U stolů jako z prázdninové chaty tady hosté sedí společně, každý detail má v celku svoje místo i roli a když se na chvíli nebudete dívat z okna, uvěříte, že jste na víkendu u babičky. Nejlepší na tom je, že když vám přinesou jídlo, zážitek se ještě umocní. My tady milujeme lívance s grilovaným ovocem, oříšky a medovým tvarohem, ale na své si přijdou i vyznavači slaných snídaní, pro které je jako dělaný krajíc chleba s perfektně kořeněným trhaným vepřovým masem, gorgonzolou a fíky. Precizně připravená káva je samozřejmostí a pokud jde o místní domácí limonádu, při placení účtu budete chtít od personálu jako výkupné recept.

Cafefin

Tohle je tak trochu jiný šálek kávy. Bistro na náměstí Jiřího z Poděbrad provozují vietnamští majitelé a na menu je to znát. Nedokážete si představit rýži k snídani? Zdejší rýžová kaše chao s koriandrem, kuřecím masem a vejci vás donutí zapomenout na míchaná vajíčka i palačinky. Můžete si ale dát také úžasně svěží domácí jogurty, třeba s durianem, marucujou nebo s černou rýží. Nechybí ani čerstvé krajíce chleba s pomazánkami, ředkvičkami, avokádem, perfektně uvařenými vejci, ale i spoustou překvapivých ingrediencí.

Místo

Dejvické bistro, které vsadilo na klasickou poctivost. Anglická snídaně se sázenými vejci, slaninou, klobáskou, rajčetem, žampiony, fazolemi a bramborovým hash zasytí vaše smysly i žaludek minimálně do oběda. Omeleta se sýrem Gruyére zase slibuje francouzský začátek dne, který si říká ke kávě ze zdejší vlastní pražírny ještě o skleničku ryzlinku a pokud potřebujete ovocnou vitaminovou bombu, vaším heslem je smoothie bowl, kompletní snídaně plná ovoce s acai, chia a porcí domácí granoly. Bubenečská ulice, kde Místo najdete, je navíc skvělým výchozím bodem pro procházku do Stromovky, takže si na závěr můžete dát ještě něco z nabídky dortů.