Nálož živin

Velkým benefitem pistácií je, že oproti jiným oříškům obsahují většinu živin – sacharidy, bílkoviny, aminokyseliny, tuky i vlákninu. Jsou bohaté na minerály jako fosfor, draslík, vápník, železo, hořčík či zinek a slouží i jako zásobárna vitamínů A, B6, C, E či K. Ideální snack je na světě.

Pomoc při hubnutí

V případě, že si držíte zdravý životní styl nebo chcete pár kilo zhubnout, nemusíte se pistácií vzdávat. Potěší vás totiž nejen zmíněnou skladbou živin, ale celkově i nízkým počtem kalorií. Pistácie patří mezi vůbec nejméně energeticky náročné ořechy.

Zdravé tělo

Pistácie se pyšní obsahem antioxidantů, jež jsou důležité pro prevenci rakoviny a onemocnění srdce. Jejich pravidelná konzumace pomáhá snižovat špatný LDL cholesterol v těle, který vede k řadě zdravotních problémů. Oříšky dále přispívají v boji proti cukrovce, kontrolují krevní tlak a hladinu cukru v krvi nebo udržují zdravý nervový systém.

Krásná pleť i vlasy

Kvalitní obsah živin se samozřejmě neprojeví jen uvnitř těla, ale i vně. Například vitamin E ovlivňuje zdravou a krásnou pokožku, kterou chrání před poškozením a vysušením. Také vlasům pistácie prospějí. Podpoří jejich sílu a pružnost, vyživí je, zhydratují a ochrání před poškozením.