Restaurace

Jako první se podíváme na restaurace. Asi se všichni shodneme, že když máme hlad, nic jiného nás moc nezajímá. Kávu nebo drink si ale rádi užijeme potom!

CottoCrudo

Jen kousek od Karlova mostu můžete navštívit malou Itálii v Praze. Usaďte se v restauraci hotelu Four Seasons a vychutnejte si jak „cotto“, tedy vařené pokrmy, nebo „crudo“ bar s nabídkou toskánských a piemontských delikates salami a sýrů. Humr, mušle, mořský vlk nebo tuňák nechybí mezi perfektně připravenými mořskými plody, jaké získají nezaměnitelnou chuť díky výhledu na Vltavu a pražskou Kampu.

Aromi

Uklidňující azyl před rozpálenými ulicemi centra hledejte na náměstí Míru, přesněji na zahrádce v Aromi. Vnitroblok vinohradských činžovních domů poskytuje příjemný chlad a stín a kuchyně majitele Riccarda Lucqueho vás uspokojí, ať už dorazíte na omeletu k snídani, na oběd či na večeři. Nemá cenu odolávat ani skleničce grappy nebo ochutnávce některého z 300 italských vín místní vinotéky.

Zelená zahrada

Oázou pražských Vinohrad je restaurace Zelená zahrada a to nejen díky romantickému jezírku s japonskými Koi kapry. Na Šmilovského ulici nedaleko Havlíčkových sadů se nechte okouzlit středomořskou, ale i asijskou kuchyní. Vyzkoušejte chobotnici, nebo precizně upravené kachní maso.

Bistro & kavárny

Milujete stylové kavárny a tolik trendy bistra? Nemáte-li času nazbyt, nebo naopak chcete někde strávit dlouhou chvíli, podívejte se na naší selekce bister a kaváren.

Styl & Interier

Neformální hidden gem Václavského náměstí se ukrývá v nenápadném průchodu pár kroků od legendárního Světozoru. Mezi vzrostlými kmeny stromů nad zeleným trávníkem se vznáší dřevěná mola, na nichž si můžete vybrat svůj ideální kout. Bude to pletené křeslo s knihou a šálkem kávy na snídani, nebo klasický stůl ve středovém elegantním altánu při vynikajícím obědě? Kromě skvělé kuchyně zaměřené na slow food, jako je tažené hovězí, nebo speciality jako kofta či crespolini si můžete rovnou i vybrat nový kousek nábytku, aby měl i váš domov patřičný styl.

Alchymista

Letenských kaváren je plno, ale jedna mezi nimi vyčnívá. Na ulici Jana Zajíce byste snadno mohli minout skromně působící vchod do cukrárny Alchymista. Mimo starobylého vintage interiéru a muzea kávy už na vás čeká zahrádka s jezírkem, díky níž se přenesete do francouzského chic odpoledne. Kde jinde vám budou k vynikající kávě a pečlivě připravovaným dortům zpívat slavíci?

Café Lounge

V Plaské ulici nedaleko Újezdu se nechte pohltit elegancí Café Lounge. Místo, jaké můžete zvolit jak pro business snídani, tak pro delikátní oběd. Co jednoznačně přitáhne vaši pozornost, jsou mistrovské dezerty z dílny cukrářky Lucie, která se nebojí experimentovat s neotřelými ingrediencemi. Na zahrádce smíchovského vnitrobloku tak pár kroků od vytíženého turistického centra poznáte tu pravou tvář Prahy!