Chilli papričky

Hned na začátek to pořádně rozpálíme. Chilli papričky obsahují látku kapsaicin, která stojí za pálivou chutí a má vliv i na spalování tuků. Zrychluje metabolismus, podporuje krevní oběh, snižuje ukládání tukových zásob a obecně pomáhá při hubnutí.

Zázvor

Také zázvor obsahuje kapsaicin a řadí se tak mezi další přírodní spalovače. Spolu s látkou gingerol pozitivně působí na látkovou výměnu v těle a krevní oběh, pročišťuje a zlepšuje trávení, a tím i vylučování přebytečného tuku z organismu.

Grep

V hořkých citrusových plodech se vyskytuje látka zvaná synefrin, která rovněž pomáhá při redukci hmotnosti. Stimuluje metabolismus a podporuje produkci tepla v organismu, což vede k tomu, že organismus začne spotřebovávat více energie získané z tuku.

Zelený čaj

Skvělý na detoxikaci organismu je zase zelený čaj. Kombinace kofeinu a látky EGCG (epigalokatechin galát) umí zpomalit ukládání tuků v těle a v játrech, zrychlit spalování kalorií a mimo to také pozitivně působí na snižování cholesterolu a oxidantů v těle. Pijte 2 až 3 šálky denně.

Skořice

Používáte skořici jen do vánočního cukroví? Chyba. Také skořice umí celkem dobře bojovat s tukem. Reguluje totiž inzulín v krvi, čímž přispívá k tomu, aby se glukóza v těle nepřeměňovala v tuk, ale rovnou spalovala. Za její typickou chuť může především látka cinnamaldehyd, která ovšem také pomáhá lépe spalovat tuky.