Seznamte se s pěticí přírodních spalovačů tuků!

/ Redakce

Pohyb a vyvážená strava je ideální cesta ke zdravému a štíhlému tělu. Pokud však chcete zhubnout, můžete svou snahu podpořit i spalovači tuků. Existují samozřejmě nejrůznější „umělé“ doplňky stravy, ale co takhle vyzkoušet ty na přírodní bázi?

Chilli papričky

Hned na začátek to pořádně rozpálíme. Chilli papričky obsahují látku kapsaicin, která stojí za pálivou chutí a má vliv i na spalování tuků. Zrychluje metabolismus, podporuje krevní oběh, snižuje ukládání tukových zásob a obecně pomáhá při hubnutí.

Zázvor

Také zázvor obsahuje kapsaicin a řadí se tak mezi další přírodní spalovače. Spolu s látkou gingerol pozitivně působí na látkovou výměnu v těle a krevní oběh, pročišťuje a zlepšuje trávení, a tím i vylučování přebytečného tuku z organismu.

Grep

V hořkých citrusových plodech se vyskytuje látka zvaná synefrin, která rovněž pomáhá při redukci hmotnosti. Stimuluje metabolismus a podporuje produkci tepla v organismu, což vede k tomu, že organismus začne spotřebovávat více energie získané z tuku.

Zelený čaj

Skvělý na detoxikaci organismu je zase zelený čaj. Kombinace kofeinu a látky EGCG (epigalokatechin galát) umí zpomalit ukládání tuků v těle a v játrech, zrychlit spalování kalorií a mimo to také pozitivně působí na snižování cholesterolu a oxidantů v těle. Pijte 2 až 3 šálky denně.

Skořice

Používáte skořici jen do vánočního cukroví? Chyba. Také skořice umí celkem dobře bojovat s tukem. Reguluje totiž inzulín v krvi, čímž přispívá k tomu, aby se glukóza v těle nepřeměňovala v tuk, ale rovnou spalovala. Za její typickou chuť může především látka cinnamaldehyd, která ovšem také pomáhá lépe spalovat tuky.