Jak připravit populární “cheese board”?

Už jste slyšeli o skvělé „cheese board“? Tedy v doslovném překladu, slyšeli jste už o sýrové tabuli? Pokud ne, budete z tohoto receptu přímo nadšení!

 

O co jde? Jedná se o dřevěné prkénko, přesněji o dřevěnou tabuli, na kterou naservírujte dobroty, které milujte, převážně sýry, ovoce, uzeniny. Nepředstavujte si však pod tímto pojmem běžnou obloženou mísu. Cílem je připravit naprosto delikátní gastronomický zážitek, který je doplněn zážitkem estetickým. Než „sýrovou tabuli“ vaši hosté ochutnají, budou ohromeni jejím luxusním vzhledem. Co budete potřebovat?

Sýrový talíř

Zdroj/foto: Copywriting.cz

Suroviny:

 

 – sýry dle vlastních preferencí

 – ovoce

 – slané tyčinky, preclíky, suchary, pečivo

 – uzeniny

 – nakládaná zelenina

 – ořechy

 – marmelády, med

 – dipy

 – jedlé květiny

 +

 – designové dřevěné prkénko

Cheese board

Zdroj/foto: Copywriting.cz

Postup:

Nyní se můžete pustit do tvoření, dodržujte však zásady kombinace chutí a nemíchejte dohromady suroviny, které se k sobě nehodí. Vytvořte si systém skládání, který Vám bude vyhovovat, cílem je být kreativní a zároveň dodržet jednoduchost surovin. Snažte se prkénko rozvrhnout dopředu, přemýšlejte nad barvami, tvarem a chutí vybraných produktů. Jde nám převážně o kvalitu a luxusní zážitek, ne o kvantitu. Na to nezapomeňte! Pokud si nevíte rady, jak prkýnko správně nachystat, dám vám pár tipů na začátek. Tvořte např. na základě jednotlivých zemí, vytvořte tabuli italskou, španělskou, českou či švédskou. Můžete se také držet sezónnosti surovin, svátků či typů chutí. Můžete vytvořit sladkou, slanou či pálivou tabuli. Sýrové tabule se hodí na večírky, oslavy, soukromé party i jako dárky.

Ukázkový cheese board

Zdroj/foto: Copywriting.cz