Zde najdete lifestylové střípky, které jsme pro vás připravili.

Oslava kvality

Švýcarská hodinářská manufaktura Jaeger-LeCoultre představila čtyři nové ocelové modely v kolekci Master Control, která loni oslavila třicet let od uvedení na trh. Limitovaná edice 800 kusů Master Control Date a Master Control Calendar zaujme elegantním číselníkem v tmavě modré barvě. Všechny tyto modely si zachovávají designové kódy kolekce Master Control, jako jsou ručky ve tvaru dauphine, typické pro oblekové hodinky, či střídání arabských číslic a indexů ve tvaru šipky na číselníku. Na obou modrých modelech zaujme zejména světle modrá minutová stupnice po obvodu tmavě modrého číselníku pro snadnější čtení minut.

Master Control Calendar Blue

Foto: Jaeger-LeCoultre

Inovativní Směsi

Vendulka Prchalová je sklářská výtvarnice, která dokončila doktorské studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, po němž rovnou zamířila do mezinárodního centra sklářského vzdělávání Pilchuck Glass School ve státě Washington v USA. Následně výtvarnice přesídlila do břevnovské Galerie Kuzebauch, kde mimo jiné představila díla ze svého doktorandského projektu nazvaného Směsi. Výtvarnice se v něm zabývá inovativním pojetím materiálů a postupům výroby forem pro skleněné plastiky.

Jako na vzduchovém polštáři

Vrcholná konstrukce s dokonalým pohodlím, dynamikou a vzdušností, to je matrace Spirit Superior Comodore. Latexovou jemnost doplňuje paměťový odlehčující efekt a termoregulační funkce pružinového jádra Airforce. V jednolůžku je více než 1500 samostatně reagujících pružinek, které zajistí vynikající podporou páteře v jakékoli poloze a uleví kyčlím a ramenům. Více na www.matracetropico.cz.

matrace

Foto: Spirit Superior Comodore

Autor: Petra Vorelová