Po party v Aeroportu zase na chvíli do kina

Akci s názvem Šary Vary 2017 již tradičně hostí pražská kina Světozor a Aero. Těšit se můžete na reprezentativní přehlídku toho nejlepšího, co karlovarský festival nabídl. Týden festivalových ozvěn potrvá až do neděle 16. července.

V programu vysílání naleznete mimo jiné i držitele letošního křišťálového glóbu, film režiséra Václava Kadrnky Křižáček, který v hlavní soutěži zaznamenal velký triumf českého filmu po dlouhých 15 letech. Neméně zajímavou Odysseou je také příběh o obsazení hlavního dětského protagonisty. Malého Matouše objevil režisér s maminkou v tramvaji a několik zastávek kvůli němu dokonce přejel. Kritiky filmu, kde titulní roli ztvárnil charismatický Karel Roden, tento výběr jedině stvrzují.

Křižáček, režie Václav Kadrnka. Foto: CinemArt

Světozor a Aero nabídnou i skvěle obsazené drama Oklamaný z dílny americké režisérky Sofie Coppoly. V historickém dramatu, které se odehrává uprostřed občanské války v osamělém dívčím internátu, zazářili Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst či Elle Fanning.

V rámci akce Šary Vary se festivalové filmy stěhují i do brněnského Univerzitního kina Scala.

Ve snímku Oklamaný se představí celá plejáda hvězd. Foto: CinemArt

Kino Pilotů

Ozvěny vybraných filmů z KVIFF uvedou i některá menší kina. Za naší redakci jednoznačně doporučujeme Kino Pilotů ve Vršovicích. Od pondělí 10. července se tak můžete těšit například na diváky i kritiky vysoce ceněnou romantickou komedii Pěkně Blbě, v níž se příležitostný řidič Uberu a stand-up komik Kumail pokouší udobřit s přítelkyní. Vzhledem k faktu, že je jeho milovaná v kómatu, jde to opravdu pěkně blbě…

Pěkně Blbě, režie Michael Showalter. Foto: Apatow Productions

Kino pilotů představí i další český film, který vzbudil patřičný ohlas – dílo jednoho z nejlepších českých dokumentaristů Víta Klusáka Svět podle Daliborka, které zachycuje problematiku neonacismu.

A když už zde budete, užijte si i nově zrekonstruované interiéry, které dokonce bojovaly o letošní Českou cenu za architekturu. Chytlavý je i osud tohoto sálu. Prvorepublikové kino jednu dobu sloužilo jako kurty na squash či hudební klub. Zachováno nebylo téměř žádné vybavení, ale díky citlivé rekonstrukci a nadšené komunitě mají Vršovice opět multižánrový prostor, v němž se ne náhodou v létě bude vysílat to nejlepší, co se ve Varech urodilo.

Kino Pilotů. Foto: Česká cena za architekturu

Kompletní program letošních ozvěn KVIFF naleznete na www.ozvenyvaru.cz.