O Křišťálový glóbus bude letos bojovat i drama Arytmie, které přijela do Karlových Varů představit delegace v čele s režisérem Borisem Chlebnikovem a scenáristkou Natalií Meščaninovovou.  Film nabízí divákovi precizní studii vztahu lékaře u záchranky Olega a jeho ženy lékařky Káti. Drama se ale nesoustředí jen na problematičnost vtahu ústřední dvojice, věnuje se také profesi lékaře u záchranky. Do hlavní role obsadil režisér svého oblíbence Alexandra Jacenka, jemuž v roli Káti neméně zdařile sekunduje okouzlující Irina Gorbačevová. „Saša je skvělý umělec, pracuji s ním jako se spoluautorem. On pokaždé vytvoří postavu bohatší, než jak jsem si ji představoval. Navíc na Sašovi je jedinečné to, že se do nikoho nepřevtěluje, předvádí ve filmech sebe samého. Z jeho hlediska jsou všechny filmy dokumentární,“ pochvaloval si spolupráci režisér.

Firma CEZ pořádala v sobotu party, na které se jezdilo na kole pro dobrou věc. Nechyběla velká jména a na kolo se posadil i prezident festivalu Jiří Bartoška.

A na co se můžeme těšit dnes?

Do soutěže o Křišťálový glóbus dnes vstoupí od 17:00 ve Velkém sále snímek Korporace. Toto francouzské drama podává úderné svědectví o mnohdy nesnadném vztahu jedince a systému, které nikdy nepozbývá na aktuálnosti. Druhým soutěžním filmem dne bude snímek Chibula gruzínského režiséra a vítěze MFFKV 2014 George Ovašviliho. Světovou premiéru filmu můžete vidět od 20:00 ve Velkém sále.

Dnes od 16:30 v Kongresovém sále bude probíhat debata s tvůrci filmu Přízrak. Režisér David Lowery, producenti Toby Halbrooks a James M. Johnston a herec Casey Affleck se s diváky podělí o zkušenosti a zážitky nejen z uplynulé, ale i stávající spolupráce při natáčení nejnovějšího filmu The Old Man and the Gun.

Herečka Uma Thurman se od 21:00 v Městském divadle Karlovy Vary zúčastní veřejného natáčení pořadu Na plovárně. Rozhovor bude probíhat v angličtině bez překladu. Lístky na akci už jsou bohužel rozebrány. Od 22.30 pak Uma Thurman uvede v Letním kině kultovní snímek Quentina Tarantina Kill Bill. Na programu budou oba díly tohoto opusu o vášni, zradě a sladké chuti pomsty, které byly v kinodistribuci uváděny samostatně. Vstup do Letního kina je zdarma!

Od prezidenta festivalu, před kterým dokonce poklekla, převzala Uma Thurman Křišťálový glóbus.

Užijte si nedělní festivalový den plnými doušky.