cropresizeGeofun nechává ožít 17.  listopad 1989
Sváteční den by měl být nejen časem odpočinku, ale také tak trochu připomínkou událostí z naší historie. A právě ony osudové okamžiky může zábavnou formou připomenout aplikace Geofun. Propracovaná mobilní aplikace pro operační systémy Android a iOS je jakousi geolokační zábavnou hrou, která uživatele všech věkových kategorií nejen provede po zajímavých místech regionu, ale také nabízí zajímavé úkoly. Po jejím bezplatném stažení si tak stačí najít úkol nazvaný Sametová Praha, přijít na Národní třídu k památníku 17. listopadu a spustit. Průvodce vám nabídne zajímavá autentická videa, fotografie a mnoho dalšího. Tak proč sedět doma, když se můžete jít bavit.

ELI5f2854_dicDiamanty jsou věčné
Už jen pár dnů budete mít možnost navštívit jedinečnou diamantovou výstavu a na vlastní oči si prohlédnout nejen diamanty za čtvrt miliardy korun, ale také korunku Miss Universe s názvem Manhattan. Tuhle skvostnou korunku osazenou českým křišťálem, modrými safíry a diamanty, stvořilo deset českých šperkařů a brusičů a stojí za to si ji prohlédnout.Výstava se koná až do 20. listopadu v showroomu české šperkařské firmy Diamonds International Corporation, Široká 15, Praha 1 a je zdarma.

1404046424Výstava operních kostýmů Jarmily Novotné
Nemusíte být milovníky opery, aby vás zaujala výstava kostýmů jedné z největších pěveckých hvězd 20. století. Unikátní expozice operních kostýmů Jarmily Novotné, jež uchvacovala diváky v Metropolitní opeře i dalších světových operních domech si můžete prohlédnout v Obecním domě v Praze až do 4. ledna 2016. Shlédnout můžete kousky například k postavám Mařenky, Violetty, Bohémy, Manon či Cherubína nebo Oktaviána, jež byly do České republiky zapůjčeny z archivu Meropolitní opery v New Yorku. Výstava navíc přibližuje dobu, kdy si umělci nechávali šít oděvy pro své role sami na vlastní náklady, nechybí tu proto tvorba tehdejšího nejslavnějšího krejčovského salonu Hany Podolské.

 

Zdroj foto: Archiv