GastronomicaLaBottegadiAromi7Gastronomica La Bottega di Aromi
Italský koncept bistra, restaurace i obchodu zároveň je působivý a téměř hříšný. Zadní prostor kavárny se spoustou knih, stolečky a příjemným přítmím je ideální pro introvertní čtenáře a spisovatele. Naopak přední část s vysokými stolečky a výhledem na skvělé jídlo, sladkosti, pečivo či celé šunky a sýry, je nebezpečná pro všechny dietáře. A co tu mám nejraději? Ke kávě vám tu přinesou místo klasického cukru speciální pastu z cukru, kávy a smetany, což je opravdová delikatesa.

Kde: Ondříčkova 17, Praha 3

banner-11EMA espresso bar
Tenhle kávový bar jsem poznala během letošního Fashion weeku, když jsem tu dělala rozhovory s návrháři a doslova jsem si jej zamilovala. Nejenže se tu scházejí lidé z módní branže, designéři a vůbec lidé od kterých nejde odtrhnout oči a přiznám se, že také uši, ale vzhledem k lokalitě pražské Florence je tento prostor tak trochu multikulturní a hlavně zaplněné. Takže když si ukořistíte místo, ať už u velkého dřevěného stolu kde se dá bujaře debatovat, nebo u stolečků kolem zdi, které jsou tak akorát na rychlou kávu a přečtení ranních novin, dejte si výtečné domácí koláče nebo bábovku jako od babičky.

Kde: Na Florenci 3, Praha 8

Screen shot 2015-11-04 at 9.17.59 PMBistro proti proudu
Také rádi snídáte, ale nechcete kvůli tomu vstávat brzy ráno? Pak se vám stejně jako mě bude zamlouvat místo, kde se dá snídat po celý den, jíst sendvič jaký miloval Elvis Presley, posedět s přáteli, přemýšlet nebo si třeba kreslit a tvořit. Bistro je navrženo v severské jednoduchém a strohém stylu a působí neskutečně dobře a útulně. Já osobně jsem v sedmém nebi z šedo-bílých tónů, kombinace dřeva a “rezavého” kovu se sklem a hlavně z těch úžasných černých detailů na zdi a lamp poukazujících na odkaz Františka Křižíka a jeho obloukových lamp. A to denní světlo…

Kde: Březinova 22, Praha 8-Karlín

Zdroj foto: Archiv