f3521159946c55628ecf97db05b08b7f_original (1)Nejstylovější nabíječka
Určitě nejsem sama, kdo neustále postrádá nabíječku, chybí mi doma když si ji půjčí manžel, schází mi na focení a nejvíc když pracuji v kavárně. Jenže kdo má s sebou pořád ty kabely tahat… Francouzský designér Charles Darius ale přišel s něčím, co je podle mého názoru jedním slovem úžasné. Vytvořil nabíjecí kabel na iPhone, iPod a iPad v podobě minimalistického koženého náramku, který si prostě omotáte kolem zápěstí a kdykoli a kdekoli zapojíte do počítače. S vývojem tohoto šperku strávil téměř rok a odzkoušel jej v 10 zemích po celém světě a v různých klimatických pásmech a podnebích, na více než 50 zařízeních, v autě, v zásuvce i v počítači, aby si byl jist, že dokonale funguje. Více najdete na www.charlesdarius.com nebo www.kickstarter.com.

eb0e705e41ad4cb503ccbda716a6a24c_originalZ papíru do počítače
Jste vyznavači starého dobrého papíru a tužky a kreslit nebo psát chladnými stylusy do tabletu vás prostě nebaví? Jenže moderní doba je neúprosná a co není v elektronické podobě, jako by ani nebylo. Tento problém se rozhodla vyřešit značka Francouzská Orée, která na vysílá na startovní čáru své stylové měděné kuličkové pero, jež má speciálně upravený matný povrch. Psací nástroj, který jednoduše přesune vaše náčrtky ze speciálního papírového bloku do digitálního světa. Tam se dostávají přes Bluetooth buď v reálném čase nebo se zpožděním, podle toho, jak si jej nastavíte.  Zdarma je k němu pak ke stažení aplikace na úpravu vašich poznámek a náčrtků. Co se týká speciálního bloku, nabízí jej značka v několika variantách a tvrdosti podle toho, jestli chcete psát nebo kreslit. Více najdete na www.oreeartisans.com nebo www.kickstarter.com.

krČeské knoflíky
Nejen ve světě, i u nás máme dobré nápady. S jedním takovým přišli kluci z Cnoffs. Ti se rozhodli vyrábět knoflíky, které se nemusejí přišívat a jejich výměna trvá jen pár sekund. Jejich prezentace nápadu sice není tak sofistikovaná jako Francouzských designérů, ale o to zábavnější je jejich produkt. Jedná se o vyměnitelné barevné zábavné knoflíky v mnoha velikostech, které se jednoduše, za pomoci miniaturního pinu, přicvaknou do látky aniž by ji poškodily. Pak už si jen našroubujete ten či onen knoflík a je hotovo. Více zjistíte na www.cnoffs.com nebo www.hithit.com.

Zdroj foto: Archiv