3 tipy, jak se správně pohádat

/ Redakce

Pořádnou hádku jsme už zažili určitě všichni. Bohužel je to ale většinou hodně nepříjemné a málokdy má taková potyčka nějaký závěr a dojdeme během ní ke smysluplnému řešení. Jak tedy na to?

1. Řešte to v klidu

Pokud budete problém řešit v afektu a ve vzteku, nikam se nedoberete. Jen na sebe budete vzájemně křičet, ohánět se nesmyslnými argumenty a nikam to nepovede. Proto nechte vztek vyšumět a o problému si promluvte, až budete klidní. Sedněte si, každý řekněte svůj názor, nechte druhého domluvit a vyslechněte ho. Společně se pak snažte najít rozumné řešení. A klidně si nechte věc pár dnů uležet a kvůli řešení se sejděte znovu.

rose_4

2. Jen jeden problém

Když budete v hádce vytahovat staré křivdy, nic nevyřešíte. Bavte se proto spolu jen o jednom konkrétním problému, netahejte do toho, že před deseti lety na dovolené váš partner flirtoval se servírkou. Jen tak se někam dostanete.

3. Nebuďte na sebe zlí

Rozhodně zapomeňte na sprostá slova a věty, které budete brát těžko zpátky.  Takžé žádné Nenávidím tě nebo Nikdy jsem tě nemilovala a podobně. Nekřičte na sebe a italskou domácnost taky tentokrát nechte spát.

0ab332fce1f0ae29186f690a0d917322

TIP: Pokud během hádky nebo řešení problému úplně zapomenete, co jste chtěla druhému říct, napište si argumenty na papír.