Nemáte-li čas nebo chuť cestovat daleko od Prahy, vydejte se do oblasti Kokořínska. Čekají tu na vás čisté lesy a skalní útvary Pokličky. Z hradu Kokořín se vám naskytne romantický výhled do okolí a nebo si můžete zajet na výlov nedalekých Holanských rybníků. Na okraji Mšena je schovaný penzion Homutův statek, který získal titul Stavba roku za rok 2018. Původně hospodářské stavení bylo přestavěno na penzion, ve kterém najdete nábytek z dob našich babiček i moderní koupelny s veškerým moderním vybavením. Vaří se tu domácí kuchyně a výborná káva, kterou si můžete vychutnat při snídani na terase.

Lákají-li vás zážitky s trochou adrenalinu, můžete zkusit své horolezecké schopnosti v CHKO Labské pískovce v Českém Švýcarsku. Při troše štěstí narazíte ve zdejších rozsáhlých lesích na kamzíka nebo rysa. Jestli ale vaše duše dobrodruha netouží po nocování na veřejném tábořišti, ubytujte se třeba v penzionu Nový Svět v Arnolticích. Původní chalupa z roku 1846 byla rekonstruována na útulný penzion vytápěný dřevem, kde v kuchyni stojí typická kachlová kamna. Dokonalou romantiku pak dotváří pastva pro koně, kterou můžete pozorovat při vychutnávání bylinkového čaje.

Typický slovácký folklór zažijete v Bílých Karpatech. Milovníci vín ocení degustace ve sklípku s ochutnávkou domácích sýrů a uzenin, při kterých hraje cimbálovka. Téměř na hranicích se Slovenskem v Nové Lhotě se ubytujte v útulném penzionu U Černého potoka. V původním hostinci z 19. století ochutnáte regionální speciality. Úplné soukromí nabídne i chata Pod Hrází, která stojí jen několik metrů od penzionu.Podzim nejsou jenom mlhy a bláto, může být také pestrobarevný a plný zážitků  dobré pohody. Nezapomínejte, že podzim bude přesně takový, jaký si ho uděláme.