Khwai River Lodge, Botswana

Respekt k africké přírodě je v Khwai River Lodge cítit na každém kroku. Komorně laděný resort ze sítě Belmond neskrývá inspiraci v jejím divokém šarmu zhmotněném v jednotlivých bungalovech autentickými přírodními materiály, které tady nemírní svoji surovost, ale naopak z ní dělají přednost. Žádné jiné prostředí by ani nebylo odpovídající pro pozorování pochodujících slonů i s mláďaty, které můžete obdivovat ze své soukromé terasy. Krása syrovosti se ovšem nemíjí s pohodlím a rozmazlováním. Můžete se jí nechat zcela pohltit, stejně jako můžete zaplout do privátního vyhřívaného bazénu a pozorovat západ slunce… .Khwai River Lodge se nachází v rezervaci Moremi, která je populární pro výskyt žiraf, bizonů, lvů, leopardů, gepardů nebo divokých psů. Striktně chráněná zóna nabízí dramatické scenérie, jejichž kouzlo můžete odkrývat během projížděk či procházek po safari. Po dni stráveném v savaně a zakončeném koupelí ve stylu al fresco vám určitě vyhládne, takže oceníte africkém gourmet menu podávané ve stínu baobabů.

Tswalu Kalahari, JAR

Tswalu Kalahari je s rozlohou více než 110 000 hektarů největší soukromá rezervace v Jižní Africe. Zdejší kemp však i přesto nabízí kapacitu maximálně pro 30 hostů, aby byl zážitek ve vlnících se trávách a táhlých horách co nejosobnější. Kromě ubytování v The Motse, se šesti apartmá, a ve vile Tarkuni, dejte šanci i Malori, vysoké terase určené na bezpečné spaní přímo pod nebem plným hvězd, přirovnávaných tamějšími obyvateli k diamantům… Noc je tedy jasná, zbývá už jen rozhodnout se, jak strávíte den. Vyrazte objevovat okolí s průvodcem nebo si prostě objednejte snídani do postele a uvolněte se při spa proceduře přímo na vlastní terase s výhledem na Kalahari. Privátní gourmet piknik vám zase řekne více o afrických chutích. Přímo v resortu se zabavíte i v bazénech, tělocvičně, lounge s knihami a hrami, ve spa, restauraci a nechybí ani vinný sklípek.

Wolwedans Boulders Safari Camp, Namíbie

V objetí masivních hor v srdci Namibie najdete skutečnou klasiku. Do Boulders se vejde maximálně osm lidí, jež se pohodlně ubytují ve čtyřech prostorných stanech. Ty jsou zařízeny tak, aby jejich obyvatele dělilo od okolní přírody a její jedinečné atmosféry jen minimum překážek. Dřevo, rustikální tkaniny, kůže, mosaz – koncept strhujícím způsobem zračí duši tohoto výjimečného místa. Ve společenské části exkluzivního tábora se nachází další stan, který slouží jako jídelní prostor a lounge, dále terasa určená pro snídani, knihovna, bazén a otevřené ohniště. Boulders Safari Camp vám umožní prozkoumat jih rezervace NamibRand Nature, kde vás nadchnou projížďky po okolí se zkušeným místním průvodcem, safari procházky nebo třeba eBiking. Na programu si v kempu dali skutečně záležet, proto si pro rok 2018 už zakoupíte pouze balíček na minimálně tři noci, aby byl zážitek kompletní a skutečně bezchybný.

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort, Thajsko

Pokud vás z velké pětky safari nejvíc zajímají majestátní sloni, zapomeňte pro tentokrát na Afriku a jeďte do Thajska. V provincii Chiang Rai tady najdete exkluzivní jungle resort Anantara Golden Triangle, který je zasvěcen právě slonům. Kromě nich si užijete také meditativní výhledy na hory Thajska, Myanmaru a Laosu. Autentický zážitek plný divokosti přírody si vychutnáte v prostředí, na kterém je znát pětihvězdičkový důraz na detail. Thajský styl splývá s moderními prvky a relaxační prostředí přechází z interiéru přímo do přírody – nenechte si ujít odpolední čaj v bed lounge pod otevřeným nebem. Vytříbený styl ubytování doprovází také fine dining gastronomie, takže na slony i vrcholky hor se tady vydržíte dívat opravdu dlouho. V nabídce aktivit zaujmou i lekce vaření thajské kuchyně či kulturní exkurze s osobním řidičem a zkušeným průvodcem. Pokud si odpočinek představujete spíš pasivněji, oddejte se místnímu spa, které v nejlepším slova smyslu dostává pověsti asijské péče o tělo i duši.