Iconiq tým byl mezi vybranými lifestylovými novináři, kteří se tímto luxusním vozem mohli nejen pokochat pohledem, ale i svézt a řídit ho. Vše se odehrálo na kouzelném místě Chateau Mcely, které dodávalo slavnostní události noblesní atmosféru.

Poprosili jsme Romana Koděru ze společnosti Patria Direct, který je také spolupracovník redakce a měl možnost si vůz vyzkoušet, o jeho názor. Jeho zamilovaná slova mluví za vše.

Je ráno. Slunce své paprsky zabodává do asfaltu a na horizontu se tetelí vzduch. Díváte se nádhernou krajinou a necháváte se unášet barvami léta. Najednou kolem vás tiše, ale svižně projede. Než si stačíte uvědomit co to bylo, vidíte jen rozvícené koncovky brzdových světel a dokonalou linii vozu, které zmizí v zatáčce. Nečekané setkání ve vás vzbudí touhu zjistit, co že je to nového na českých silnicích.  

Ano i tak může vypadat vaše setkaní s novinkou, kterou v těchto dnech, když budete mít štěstí jako já, potkáte na silnicích okolo Loučně. Pokud chvilku vydržíte před branami zámeckého hotelu Chateau Mcely, tak podobně jako v 17.století uvidíte vyjíždět “kočár” tedy ten novodobý.  Na jeho přídi se honosně veze trojcípá hvězda a jak říkají zástupci firmy, ten vůz vám chce sloužit od prvního okamžiku, co se s ním potkáte.

Je velký, ale přitom každá jeho linie je tak dokonalá, že nikde nic nechybí ani nepřebývá. Má udávat tón v té nejvyšší kategorii a stejně jako každá módní přehlídka má své ikony, pak ta s vizitkou S je ikonou s legendou, na kterou jen tak nezapomenete. Otevřete dveře a ve vašem zorném úhlu se rozezní harmonie luxusních materálů s dokonalou technologií, která je vždy o něco napřed.

Údajně jde o vůz, který máte ovládat ze zadního sedadla, tedy vy se vezete a auto nebo jeho řidič dělají to, co si přejete. Páni od Mercedesu prominou, ale pravý koncert i s tou hvězdnou aparaturou, kterou je nová S Classe ozvučena, zažijete teprve až za volantem. Pokud někdo nesouhlasí a stane se o víkendu tím šťastným majitelem první flotily, pak se dobrovolně hlásím do služby. A protože nemám ani kapitánské zkoušky ani pilotní licenci, mohu nabídnout několik set tísíc kilomentrů za volantem. Věřte mi, po zkušenosti s novinkou společnosti Mercedes Benz už ani nebudete hledat cestu na letiště a cesta podél moře vám bude připadat, jako byste pluli po jeho hladině. Stačí pak vystoupit a někde se vykoupat.

Ale pozor zastavte někde na odlehlé pláži, protože jinak budete okamžitě středem pozornosti…..tedy především nová S Classe.

Foto: Archiv značky Mercedes-Benz, Kamila Písaříková