Volvo dlouhodobě podporuje zajímavé kulturní projekty a jednou z oblastí, kde pravidelně působí, je domácí kinematografie a televizní tvorba. Do letošního galavečera udělování prestižních ocenění České filmové a televizní akademie (ČFTA) 5. března se promítly aktuální světové události a výtěžek souběžně probíhající veřejné sbírky byl věnován na konto organizace Člověk v tísni.

Z 84 celkově nominovaných hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmů a televizních děl letos u poroty složené z 240 akademiků nejlépe uspěl celovečerní snímek Zátopek, který zvítězil
v 8 kategoriích včetně kategorií Nejlepší celovečerní hraný film, Nejlepší režie (David Ondříček) či Nejlepší herec v hlavní roli (Václav Neužil). Cenu pro nejlepší herečku si odnesla Pavla Gajdošíková (snímek Chyby) a nejlepším televizním seriálem se stal projekt Ochránce.

Volvo Cars Czech Republic se coby partner večera a generální dopravce připojuje ke gratulaci novým držitelům sošek Českých lvů a celému českému filmu přeje další úspěšnou sezonu.