Rezervace nejsou problém

První a pravděpodobně i největší výhodou, kterou s sebou jarní svatby přinášejí, je fakt, že se nemusíte tolik strachovat o rezervaci místa, cateringu nebo třeba svatebních šatů. Mimo hlavní svatební sezónu se tolik párů nesezdává, a tak pokud se rozhodnete pro organizaci jarní svatby na poslední chvíli, nebudete mít s případným zařizováním až tak velké starosti. Některá svatební místa nebo půjčovny šatů dokonce nabízejí výhodnější cenu za využití služeb mimo hlavní sezónu. Takže krom toho, že vám zařizování svatby půjde jedna báseň, tak na ní dost možná i ušetříte.

TIP: Lehčí to pravděpodobně budete mít i se sháněním fotografa na svatbu. Málokterý má totiž zabookované všechny jarní termíny.

Dekorace tvoří sama příroda

Mnoho nevěst si láme hlavu s dekorací svatebního místa. V jarním období ale máte o barevnou a především přírodní výzdobu postaráno. Stromy i květiny jsou v plném rozpuku a vše kolem i příjemně voní. Jestliže se rozhodnete pro organizaci venkovní svatby například na farmě či ve mlýně, často se lze domluvit s majiteli, že vám za drobný příplatek připraví květinovou výzdobu přímo z květin, které rostou na místní louce. Díky tomu tak nebudete muset převážet květinovou výzdobu z města a možná vás to vyjde i levněji.

Počasí tak akorát

S počasím je to u svateb vždy nevyzpytatelné, obzvlášť poslední roky, kdy se obloha mění prakticky jako mávnutím kouzelného proutku. Pokud se však trefíte do slunného dne, jaro vám poskytne daleko příjemnější teploty než letní období. Během něj rtuť teploměru mnohdy vystoupá k tropické třicítce, takové horko přitom špatně snáší nejen nevěsta v dlouhých šatech, ale i pánové ve formálních oblecích.

Navíc i jídlo a pití v jarním počasí vydrží mnohem déle svěží. Například svatební dort, pivo, víno či oblíbené drinky, jako je například rum s kolou.

TIP: I když se v průběhu jara dají očekávat již vyšší teploty, nebojte se připravit svým svatebčanům proutěné košíky s dekami. Ty zahřejí během večerní zábavy, kdy už bývá poněkud chladno.