shouts-02oct14-07Poprvé jsem britského divadelního, televizního a filmového herce jménem Benedict Timothy Carlton Cumberbatch, který se narodil 19. července 1976, zaregistrovala v roce 2007 ve filmu Pokání, kde si zahrál slizkého záporáka Paula Marshalla. V takové roli si jej člověk opravdu nemohl zamilovat a tak u většiny diváků vedle modrookého klaďase Jamese McAvoye upadl v zapomnění. Škoda…Protože je jedním z nejlepších herců současnosti.

I když si zahrál nespočet životopisných rolí, ať už je to Stephan Hawking ve filmu Hawking, Vincent Van Gogh ve stejnojmenném snímku, Humphrey Bogart ve filmu Electric Cinema a zajímavých rolí ve snímcích jako je Star TrekWikiLeaks nebo Válečný kůň a mnoho dalších, slávu získal díky seriálu stanice BBC Sherlock Holmes. První opravdový boom způsobil v roce 2010 a já se přiznávám, že jelikož nejsem fanynkou Sira Arthura Conana Doyla, minul mě a já jeho kouzlo objevila až docela nedávno. Ano, jako Sherlock Holmes je neodolatelný, cynický a jeho výraz střídající psychopata a poťouchlého klučinu, je dokonalý a člověk se od tohoto seriálu nemůže odtrhnout. Ale moje srdce si Cumberbatch získal celé až díky filmu Kód Enigmy. Jeho ztvárnění profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga je dechberoucí. Jestli byste si nějaký film měli pustit, pak je to právě tento. Rok 2016 ale přinese daleko více, rozený Londýňan se na jeho konci roku objeví ve sci-fi marvelovském filmu Doctor Strange, stanice BBC odvysílá svůj připravovaný snímek Richard III. a to rozhodně není vše. Rok 2017 pak přinese další premiérové snímky seriálu Sherlock Holmes.

A pokud to do té doby nevydržíte, nenechte si ujít dnešní opakování speciálního dílu seriálu s názvem Přízračná nevěsta, který dnes ve 23:35 odvysílá ČT 2.