„Dnes bylo teplo, takže jsem si vzala své nové šortky“. Tak přesně takový komentář k fotce na blogu Man Repeller nenajdete. Leandra Madine se zaměřuje na trochu jinou módu. Na takovou, která odpuzuje muže.

Man Repeller už dávno není jen blog. Je to něco jako náboženství. Označení, se kterým přišla její kamarádka při nákupech, Leandra definovala jako „ten, kdo se obléká pohoršujícím způsobem tak, že to odradí opačné pohlaví“, za zástupce „stylu“ jmenuje harémové kalhoty, overaly, ramenní vycpávky, šperky, které evokují násilné zbraně, nebo dřeváky.

Do pomyslné komunity patří všechny ženy, které se odmítají řídit pravidly nastavenými magazíny a stylisty, ženy, které nechtějí působit jako sexuální objekty, ženy, které milují příběhy jednotlivých kousků, ale také hlavně ženy, které se chtějí pobavit. Man Repeller totiž není pouze o módě. Příspěvky se zamýšlí nad popkulturou, jídlem i vztahy, a to vždy alespoň trochu humornou formou. V těch posledních si přečtete například obhajobu kávy i zpěvačky Beyoncé.

Přestože drtivou většinu stále píše sama zakladatelka, sem tam narazíte i na autorky jiné. Avšak Leandra Malin je stále tou nejzářivější hvězdou a jako jedna z nejpoutavějších bloggerek světa dostala nabídku na vlastní knihu.

„Man Repeller: Seeking love. Finding Overalls“ vyjde 10. září (v předprodeji zde) a v kapitolách pojmenovaných po oblečení převypráví čtyřiadvacetiletá Američanka svůj život od dětství, přes blog až po svatbu. Ano, po svatbu. Leandra se totiž vdala, i když si kdysi myslela, že za neúspěchy v osobním životě stojí její muže odrazující oblečení. Jak je vidět, pravé lásce se do cesty nepostaví ani asexuální dřeváky.

Foto: Archiv ManRepeller.com