Vernazza

Městečko na Ligurském pobřeží, které patří do skalnaté pobřežní oblasti Cinque Terre, je zapsané do seznamu UNESCO. Toto malé přímořské město dříve bývalo rybářskou vesnicí, ale dnes je z ní vyhledávaná turistická destinace. Obrázky Vernezza pravděpodobně znáte z internetu nebo sociálních sítích, aniž byste o tom věděli. Věnujte mu návštěvu alespoň na jeden den. Projděte si jeho centrum, dopřejte si místní gastronomii a krásný výhled na moře. Vernazza se nachází 100 km od Janova.

Alberobello

Př návštěvě jižní Itálie, konkrétně provincie Bari, se vydejte na výlet do vesničky Alberobello, kterou najdete cca 60 km jižně od hlavního města provincie. Vesnička je jedinečná svojí architekturou ve stylu “trulli”, díky níž se může pyšnit členstvím na seznamu světového dědictví UNESCO. Objevujete-li rádi architekturu a historii, vydejte se po jejích stopách do Alberobello.

Pitigliano

Pokud vyrážíte na dovolenou do Toskánska autem, zastavte se v  městečku Pitigliano, kterému se také přezdívá Malý Jeruzalém. Svým umístěním připomíná Chrámovou horu v Jeruzalémě a dřív zde žila velká komunita židů. Pitigliano se nachází v obklopení toskánské přírody a má tu správně dramatickou atmosféru. Projděte se v kamenném městečku a neopomeňte se ze střech porozhlédnout po krajině nebo rovnou zůstaňte na západ slunce.

Monte Isola

V italské Lombardii najdete na největším italském jezeře Isola městečko Monte Isola, kam se můžete vydat autem zhruba hodinu a půl z Milána a následně trajektem. Místo je sice malé, ale skrývá se v něm plno výborných italských restauracích, kaváren, míst, kde můžete strávit noc, ale i krásná kaple Madonna dela Ceriola.

Castellucio

Nejvýše položená vesnička Apeninského pohoří a ráj pro všechny příznivce divoké přírody. Z jedné strany vesničku obklopují hory, z druhé zase rozsáhlé pole a louky poseté květinami. Máte-li rádi klid, přírodu a pěší turistiku, nevynechejte návštěvu Castellucia a přilehlé fauny a flóry, které je po celé Itálii vyhlášená.