Dublin

V irském hlavním městě najdete nejen továrnu na Guiness a nebo turisticky proslavený Temple Bar. Architektonicky rozmanitý Dublin nabízí jak moderní stavby v přístavu, tak historický hrad a univerzitu v centru. A pokud zajedete vlakem do nedaleké vesnice Howth, která se nachází na okraji města, nabízí se krátký výlet po útesech podobných těm Moherským.

Lyon

Pro koho je Paříž přelidněná a příliš veliká, může se vydat do Lyonu, příjemného francouzského města ve středu země. Ten je plný gotických a barokních památek a také kulturních institucí – doporučit lze například Muzeum výtvarných umění na Place des Terreaux.

Edinburgh

Otestovat svou angličtinu na silném skotském přízvuku se vydejte do Edinburghu. Asi není třeba připomínat historickou hodnotu tohoto města, například v srpnu zde ale probíhá Edinburský festival, největší svého druhu v Evropě, který sdružuje různé hudební, filmové a jiné umělecké akce.

Tel Aviv

Zatímco v letních měsících bývá kvůli vysokým teplotám Izrael až nesnesitelný, stává se ideálním pro zimní či jarní výlet. Tel Aviv je velmi liberální město s krásnými plážemi a živým nočním i kulturním životem.

Kodaň

Pokud se rádi procházíte “hip” čtvrtěmi a urbanismus vám není lhostejný, Kodaň je to pravé město. Milovníci moderní architektury, umění a severského minimalismu si zde přijdou na své, a stejně tak věční kavárenští povaleči.