Na skok u fotbalové hvězdy, Fuentealbilla, Kastilie-La Mancha, Španělsko

Naším prvním tipem je tento útulný dům, který se nachází ve městečku Fuebtealbilla a je ideálním místem na romantiku ve dvou. Jeho majitelem není nikdo jiný než fotbalová hvězda FC Barcelony Andrés Iniesta. Kastilie-La Mancha je rozlehlý vinařský region spjatý s postavou Dona Quijota. Tradice pěstování vína zde sahá až do 12. století a více než polovina Španělské produkce vína pochází právě odsud. Mezi nejznámější odrůdy vína této oblasti patří z bílých vín Airén, Macabeo, Chardonnay a Sauvignon blanc. Z červených vín ochutnejte Tempranillo a Garnachu. Milovníci sýrů nesmí vynechat ani vynikající ovčí sýr Manchego, který je pro oblast typický a perfektně se k němu hodí sladší červená vína.

fuentealbilla_2

 

fuentealbilla_1

Za krásou Itálie, Paternopoli, Kampánie, Itálie

Tento krásně zrekonstruovaný dům je obklopený vinicemi a olivovými háji. Sklizeň oliv a vína probíhá od října do listopadu a majitel Piero Vám rád pomůže, pokud byste se jí chtěli zúčastnit. Název oblasti Kampánie pochází z latinského Campania felix, což volně přeloženo znamená „Šťastná země“. Není divu, vinařská tradice zde sahá až do středověku a navíc zde můžete ochutnat to nejlepší, co italská kuchyně nabízí. Nejznámější odrůdou hroznů je Aglianico a Piedirosso. Za pozornost stojí červená a růžová vína se zvláštním názvem Lacryma Christi del Vesuvio  (Kristovy slzy z Vesuvu), která se vyrábí z hroznů, které rostou na svazích Vesuvu blízko Neapole.

paternopoli_1

paternopoli_2

Dokonalý zámecký luxus, Château Paveil de LUZE, Soussans, Francie

Ať už se chcete jen zasnít nebo skutečně toužíte po ubytování tak exkluzivním, jako je samotné červené víno, které se v Bordeaux pěstuje, můžete si dopřát život na zámku. Zámek Château Paveil de LUZE je sídlem urozeného rodu rodiny Luze a leží v srdci jedné z nejlepších vinic na světě nedaleko Bordeaux a městečka Soussans. Kromě samotného vinohradu o rozloze 32 hektarů si užijete jízdy na koni, lov, výstavy, jídlo a pití dle nejvytříbenějšího vkusu. Snídaně, obědy a večeře budou připraveny Vašim osobním kuchařem a podávány v zámecké jídelně. V ceně je zahrnuto veškeré jídlo a ochutnávky vína, nebude chybět ten nejlepší Merlot a Cabernet Sauvignon. Elegantní atmosférou vás bude osobně provázet jeden z členů rodiny Luze.

chateau-paveil-de-luze_1

chateau-paveil-de-luze_2

Uprostřed vinic, Sierck-les-Bains, Francie 

Pro zkušené cestovatele jsme vytipovali i tento malebný dům z 19. století. Je obklopen vinicemi a nachází se v městečku Schengen nedaleko údolí řeky Mosely, což z něj dělá skvělý výchozí bod pro objevování Lucemburska, Francie a Německa. Nadšeni budete krásnými scenériemi a doporučujeme nevynechat ani pohádkový hrad Eltz. Spokojení budou i majitelé domácích mazlíčků, kteří jsou vítáni. Moselský region je vyhlášený pro svá bílá vína, která jsou krásné aromatická a mají dokonale vyvážené sladké a kyselé tóny. Určitě ochutnejte vyhlášený Ryzlink a Miller-Thurgau.

sierck-les-bains_2

sierck-les-bains_1

Cabeceiras de Basto Municipality, Braga, Portugalsko 

Dům byl postaven v 18. století jako sídlo portugalské šlechty. Nedávno byl zrekonstruován, takže poskytuje veškerý komfort. Pozemek je obklopen vinicemi a olivovými háji. K dispozici je bazén a terasa s krásným výhledem na vinohrad. K pozemku patří i vodní mlýn, kaplička, fontány a starý zavlažovací kanál, podél kterého se dá dojít až do hor. Dům se nachází ve městě Braga, zhruba hodinu jízdy od hlavního města Porta v provincii Minho, zemi Vinho Verde (zeleného vína). Vinho verde je svěží, mladé víno s květinovými a ovocnými tóny, které je jemně perlivé. Ač se to z názvu nemusí zdát, může být červené, bílé nebo rosé a většinou se pije krátce po sklizni.

cabeceiras-de-basto-municipality_1

cabeceiras-de-basto-municipality_2

Eskdale, Hawke’s Bay, Nový Zéland

Milovníkům krásné přírody, Pána prstenů a vína přinášíme tip mimo Evropu. Tento krásný moderní dům se nachází na Novém Zélandu ve vinařské oblasti Hawke’s Bay a je ideální i pro větší skupinu lidí. Může se pochlubit prosklenými stěnami a terasou, ze které se díváte přímo na vinohrad. Nejčastěji pěstovanou odrůdou na Novém Zélandu je Sauvignon Blanc, z modrých odrůd pak vede Pinot Noir. Sklizeň vína probíhá od února do dubna, což ze země hobitů a efů dělá skvělou destinaci pro zimní dovolenou.

eskdale_1

eskdale_2

Buckaroo, New South Wales, Austrálie

A u protinožců ještě chvíli zůstaneme. Náš další tip na ubytování se nachází v Austrálii. Nový jižní Wales je totiž druhým největším producentem vína v Austrálii. Vinobraní tu také probíhá od února do dubna a vy si jej můžete užít v městečku Buckaroo, které je plné malých lokálních vinařství a majitelka Sue vám ráda zařídí ochutnávku vína v jednom z nich. V této oblasti je také spousta malých farem, kde můžete ochutnat skvělé sýry, domácí čokolády a džemy. Dům má navíc velkou verandu, kterou můžete využít ke grilování.

buckaroo_1

buckaroo_2

Stellenbosch, Western Cape, Jihoafrická republika 

Pokud si vyberete pro svou cestu za vínem Jižní Afriku, můžeme vám garantovat nevšední zážitek. Toto stylové ubytování najdete jen 40 minut od Kapského města. Je situováno na úbočí hor mezi prosluněnými svahy vyhlášeného vinařství Mont Destin, kde ochutnáte ta nejlepší jihoafrická vína a budete mít možnost vyzkoušet například vinnou koupel. Při procházkách a vyjížďkách na kole uvidíte zebry či gazely a večer si můžete užít tradiční africké grilování (braai) nebo venkovní sprchu pod hvězdami. Vinařská sezóna vrcholí začátkem února.

stellenbosch_1

stellenbosch_2

Pavlov, Jihomoravský kraj, Česká republika 

Nakonec pro vás máme dva tipy na příjemně strávené vinobraní u nás v moravském Pavlově, kde najdete snad nejvyšší koncentraci vinných sklípků na jednoho obyvatele. Výlet na Pálavu můžete zakončit burčákem nebo ochutnávkou dalších skvělých místních vín. V tomto luxusním ubytování dokonce najdete vlastní vinárnu a krb.

pavlov_1

pavlov_2

Valtice, Jihomoravský kraj, Česká republika

Poslední skvost jsme našli v Lednicko-valtickém areálu, který je na seznamu UNESCO. Podzim přímo vybízí k aktivní dovolené na kolech a milovníky kol určitě potěší soubor cyklostezek, které spojují památky rodu Lichtenštejnů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku. Základnu pro výlety po okolí můžete najít v tomto krásném domě, který stojí na klidném místě, vzdálen pouze 10 minut chůze od centra Valtic. K pozemku náleží i soukromý vinohrad, kde majitelé brzy očekávají první sklizeň. Rodiny s dětmi jsou srdečně vítány. K domu navíc náleží garáž, kam můžete uskladnit kola.

valtice_1

valtice_2

Foto a zdroj: Airbnb