Generalife, Alhambra, Španělsko 

Zahrady Generalife jsou součástí palácového komplexu Alhambra v andaluské Granadě, který každoročně navštíví tisíce návštěvníků z celého světa. Patří mezi jedny z nejkrásnějších zahrad ve Španělsku a pokud se rozhodnete navštívit jih Španělska, neměli byste jejich návštěvu vynechat. Zahrady představují úžasnou kombinaci architektury, přírody a vodních prvků. Dokonalost.

Monetova zahrada, Giverny, Francie

Vydejte se do francouzské Normandie a navštivte zahradu, která se stala pro Clauda Moneta předlohou pro jeho slavné obrazy z cyklu Lekníny a jeho ikonický obraz Most v Giverny. Zahrada, jíž Monet sám vytvořil, hraje všemi barvami nejen na jaře, ale i po zbytek celého roku. Přestože se jedná o hojně navštěvované místo, rozhodně stojí za to ho navštívit a podívat se, kde Monet strávil část svého života.

Ninfa, Itálie

Pro milovníky romantických zahrad a středověkých ruin je ideální návštěva zahrad Ninfa vzdálených zhruba 80 km od Říma. O této zahradě se říká, že je jedna z nejromantičtějších na celém světě. Původně se na místě nacházela středověká vesnička stejného jména, ze které se dnes dochovaly pouze ruiny, ježž dodávají místu mysteriózní nádech. Podívejte se do zahrady Ninfa, pokud hledáte oázu klidu, romantickou procházku se svou polovičkou a nebo máte rádi zkoumáte mýtická místa.

Augustovy zahrady, Capri

Kombinace zahrady a moře? Vydejte se na italský ostrov Capri a objevte Augustovy zahrady vybudované na začátku 20.století. Kromě středomořské flóry se můžete kochat výhledem na moře a okolní krajinu, nebo se stezkou ve skalách vypravte z jejího vrcholku až k oceánu. Doporučujeme počkat si na západ slunce, při němž se vám zatají dech.