Cestovatelské blogy II: Koho sledovat v zahraničí?

/ Redakce

Máme tady druhý díl cestovatelských blogů. Po inspiraci českou cestovatelskou scénou se tentokrát podíváme do zahraničí na pět zajímavých lidí, kteří se za zážitky a dobrodružstvím nebojí vydat do nejrůznějších koutů světa.

Joellefriend

Joelle Friend pravidelně zásobuje fotkami ze svých cest svých více než 169 tisíc sledujících. Toužíte po tom sbalit si tašku, nasednout se svými přáteli do auta a jen si užívat krásy přírody? Tak se nechte inspirovat. Joelle Friend je důkazem toho, že k cestování nepotřebujete drahé hotely, protože rozdělat si oheň na břehu řeky a dát si ráno koupel v horkých pramenech může být daleko větším luxusem…

Robstrok

Dubai, Bali, Island, Hawaii a spoustu dalších míst po celém světě navštívil tento dvacetiletý fotograf a kameraman. Na Instagramu ho sleduje přes 652 tisíc lidí a není čemu se divit. Jeho fascinující záběry z přírody či měst vás donutí kliknout na follow s naprosto ohromeným výrazem. Na YouTube můžete sledovat i jeho videa.

Frauke_hagen

Německá cestovatelka a dobrodružka se pyšní téměř dvěma sty tisíci followery na Instagramu. Na jejích krásně laděných fotkách můžete obdivovat půvab průzračných jezer, horských hřebenů, tyrkysových fjordů a všemožných přírodních úkazů, které vás donutí na chvíli se zasnít a odpočinout si od každodenního života.

Worldwanderlust

Ptáte se při pohledu na všechny úspěšné travel bloggery, jak to dělají a kde berou peníze na cestování po celém světě? Odpovědi vám může dát třeba blog World of Wonderlust, za kterým stojí sympatická Brooke Saward. Tipy a inspiraci hledejte nejen na jejím blogu a sociálních sítích, ale i v její stejnojmenné knize!

Chriskpickens

Chriss K. Pickens má sice v porovnání s výše zmíněnou čtveřicí daleko menší počet followerů, nicméně v kvalitě fotek dosahuje stejných výšin jako ostatní. Tenhle cestovatel a fotograf se zaměřuje především na krajinu a při svých toulkách fotografiemi ukazuje, jaké kouzlo a sílu příroda má.