Země tisíců jezer

Finská divoká příroda přímo vybízí k dobrodružným toulkám a objevování dech beroucích míst. Lesy, parky, skalnaté hory a jezera. Mnohé samozřejmě láká především nejsevernější Laponsko, nicméně i na jihu lze najít spoustu krásných zákoutí. Pokud zabrousíte přímo do Helsinek, prohlédnout si můžete i místní pamětihodnosti, přičemž nejlákavější bývá pevnost Suomenlinna, která je i zapsaná na seznamu UNESCO.

Matka hygge

Dánové v posledních letech udivují celý svět svou filozofii hygge. Nicméně nemusíte se sem vydávat jen z důvodu, že chcete daný recept na štěstí objevit. Dánsko je spojeno s malebnou přírodou (vydejte se např. na ostrovy Aero nebo Mon), spoustou zámků a hradů (známý Hamletův Kronborg), muzeí s námořní či vikingskou tematikou, zábavními parky (oblíbený Legoland), útulnými kavárničkami, hlavně v Kodani, či řadou cyklostezek. Prostě o pestrou zábavu bude postaráno.

Země fjordů a vodopádů

Hory, fjordy, vodopády, řeky a ledovce. Norsko je ideální pro dobrodruhy a milovníky přírodních krás, ti si zde opravdu přijdou na své. Vyhledávanou lokalitou bývá Nordkapp (v překladu Severní mys) přezdívaný „konec světa“, kde můžete pozorovat půlnoční slunce. Dalším oblíbeným místem je město Bergen, které mnozí považují za nejkrásnější město severní Evropy. Posuďte sami!

Nejen hokejový národ

Také Švédsko se pyšní čistou přírodou, zajímavými městečky a příjemnou atmosférou. Pro Švédsko jsou charakteristické bílé noci, takže pokud chcete zažít tento úkaz, tahle země by vám na seznamu neměla chybět. Kromě turistů a cestovatelů vyhledávajících panenskou přírodu může být Švédsko útočištěm pro outdoorové sportovce – lyžaře, bruslaře, kanoisty, cyklisty nebo jezdce na koni.

Jako na jiné planetě

Severní země spojuje jedna věc – nejedete se tam válet na pláž a opalovat. Tato místa jsou naopak plná dobrodružství, zážitků a přírodní exotiky. To do písmene platí i o Islandu, který je navíc plný kontrastů. Tu sopka, tu ledovec, tu poušť, tu gejzír, tu hora. Island nabízí jedinečný mix, který vás uchvátí, a proto není divu, že se stává rájem cestovatelů. A ty polární záře…