Mohlo by se zdát, že mezi luxusní dovolenou u moře a astronomicky vysokou cenou je přímá návaznost. Není tomu tak. Nejen v oblasti cestování už dávno neplatí, že co je drahé, je úměrně i kvalitní. Třeba takové Řecko umí být levné a přitom se neochudíte o přepych. Jen si to představte… Rhodos, dovolená, slunce, koktejly na pláži a špičkové služby. Taky už se tam vidíte?

Čerpejte recenze z více směrů

Nespoléhejte se na to, co píší lidé na jedné webové stránce. Udělejte si pořádnou rešerši i na jiných, klidně i zahraničních, platformách. Snadno tak posbíráte velké množství informací, které si můžete sami přelouskat tak, jak uznáte za vhodné. Koneckonců, vy víte nejlépe, co od své dovolené přesně očekáváte.

Poptejte se na reference v cestovatelských skupinách

Získat názory jiných lidí můžete i jinak. Poptejte se v facebookových skupinách se zaměřením na cestování. Ať už poprosíte o tipy na konkrétní hotely, nebo se zeptáte na zkušenosti s vámi vybraným ubytováním, jistě najdete potřebné odpovědi. Ve spoustě z nich také získáte inspiraci na levné a krásné destinace.

Speciální požadavky jako test vstřícnosti?

Máte alergie, neobvyklé preference nebo zkrátka jen potřebujete zjistit konkrétní specifika? Osmělte se a zavolejte přímo do hotelu. Na základě ochoty a celkové komunikace si tak snadno proklepnete, jestli do hotelu má cenu investovat peníze. Prozákaznický přístup je rozhodně ukazatelem toho, jak je hotel ve skutečnosti kvalitní.

Vyplatí se mít all inclusive, když jedete k moři?

Otázka za zlatého bludišťáka. Polehávání na pláži, horké počasí a menší výdej energie tvoří pro spoustu lidí zajímavou kombinaci. Je tedy možné, že budete mít menší chuť k jídlu. Jindy sytý oběd, který byste spořádali doma, se u moře může rázem proměnit na mísu ovoce a zeleniny.

Na druhou stranu, ceny polopenze a all inclusive programů se moc neliší a vy tak budete mít 100% o starost méně. Většina all in programů totiž pokrývá i nealko a alko nápoje, sladkosti a svačinky, ke kterým vám mysl může večer snadno zabloudit. Hledejte ale s rozvahou a vždy zjistěte, co vlastně hotel nabízí a pokud možno i v jaké kvalitě. Kvantita totiž rozhodně nemusí znamenat kvalitu.