V květnu letošního roku vydává LV dva nové tituly, které se již tradičně ponesou v duchu výpravné podoby zdobené ilustracemi od umělců z různých koutů světa. Destinace jako Velikonoční ostrovy, Londýn, New York či Paříž v podobě tzv. Travel Book budou nově doplněny o dvě zajímavá místa – Benátky a Vietnam.

Jedná se o pozvánky na cesty do reálného i virtuálního světa zároveň. Ilustrace od známých i méně známých umělců vypráví příběhy navštívených měst i zemí, popisují jejich architekturu, zvláštní světlo, ubíhající dny i životy jejich obyvatel.

Slovo pro tentokrát dostal slavný japonský kreslíř komiksů manga Jiro Taniguchi, který si doslova vysnil příběh uprostřed Benátek. Jiro se narodil v roce 1947, své klidné dětství a závislost na komiksech využil jako inspiraci pro další práci. Za své knihy, ve kterých je mistrem zobrazení hlubokého citu a poetiky, získal řadu důležitých ocenění.

TravelBookVenice_Dos_AD

TravelBookVenice_Face_AD

Kouzlo Vietnamu se vydal objevovat autor komiksových knížek Lorenzo Mattotti, vystudovaný architekt věnující se žánru grafického románu. Ve svých dílech se vrací k mýtům, pohádkám, legendám, čerpá ale také z vlastního života a rodinných scén.

TravelBookVietnam_Dos_AD

TravelBookVietnam_Face_AD

Tato zajímavá edice nabídne originální koncept, který je vlastně něco mezi deníkem z cest a umělcovým skicářem. Vydání dvou nových knih bude navíc podpořeno výstavami originálních autorských kreseb, jež můžete ve druhé polovině roku navštívit v Benátkách či v Paříži.

Foto: Archiv firmy