LV: O slovo se hlásí kreslíři komiksů

/ Redakce

Značka Louis Vuitton je proslulá nejen pro své dokonale padnoucí oblečení, nesmrtelné doplňky či stylové sluneční brýle. Jsou to také vlastní edice cestovatelských knih, díky kterým si mezi mnoha zákazníky drží svoji popularitu.

V květnu letošního roku vydává LV dva nové tituly, které se již tradičně ponesou v duchu výpravné podoby zdobené ilustracemi od umělců z různých koutů světa. Destinace jako Velikonoční ostrovy, Londýn, New York či Paříž v podobě tzv. Travel Book budou nově doplněny o dvě zajímavá místa – Benátky a Vietnam.

Jedná se o pozvánky na cesty do reálného i virtuálního světa zároveň. Ilustrace od známých i méně známých umělců vypráví příběhy navštívených měst i zemí, popisují jejich architekturu, zvláštní světlo, ubíhající dny i životy jejich obyvatel.

Slovo pro tentokrát dostal slavný japonský kreslíř komiksů manga Jiro Taniguchi, který si doslova vysnil příběh uprostřed Benátek. Jiro se narodil v roce 1947, své klidné dětství a závislost na komiksech využil jako inspiraci pro další práci. Za své knihy, ve kterých je mistrem zobrazení hlubokého citu a poetiky, získal řadu důležitých ocenění.

TravelBookVenice_Dos_AD

TravelBookVenice_Face_AD

Kouzlo Vietnamu se vydal objevovat autor komiksových knížek Lorenzo Mattotti, vystudovaný architekt věnující se žánru grafického románu. Ve svých dílech se vrací k mýtům, pohádkám, legendám, čerpá ale také z vlastního života a rodinných scén.

TravelBookVietnam_Dos_AD

TravelBookVietnam_Face_AD

Tato zajímavá edice nabídne originální koncept, který je vlastně něco mezi deníkem z cest a umělcovým skicářem. Vydání dvou nových knih bude navíc podpořeno výstavami originálních autorských kreseb, jež můžete ve druhé polovině roku navštívit v Benátkách či v Paříži.

Foto: Archiv firmy