Bauhaus, střední Německo

Necelé čtyři hodiny od severozápadních hranic Česka, ve středním Německu, se nachází Bauhaus. Toto bývalé sídlo a jedno z nejvýznamnějších míst první poloviny 20. století se proslavilo jako avantgardní škola umění, designu a architektury, kterou založil světoznámý německý architekt Walter Gropius. Výlet do Bauhasu doporučujeme všem milovníkům zmíněných oborů. Objednejte si prohlídku, podívejte se, kde se psala světová historie architektury a designu a pokud se objednáte včas, můžete v tomto areálu i přenocovat!

 

Klimathaus, Bremerhaven

Vydat byste se měli i na sever Německa, kde najdete interaktivní muzeum Klimathaus v Bremerhavenu. Projdete si tam všechny klimatické zóny našeho kontinentu a můžete strávit celý den vstřebáváním informací o klimatu naší planety. Výlet do dalekého Bremerhavenu je vhodný především pro rodiny s dětmi, které si pobyt v Klimathausu patřičně užijí. Cestu spojte s návštěvou nedalekých historických Brém, kde se nezapomeňte projít po krásném centru a třeba zde i přespat. Pokud vám vyjde počasí, neváhejte a vydejte se na obhlídku německého pobřeží. Na koupání to s velkou pravděpodobností nebude, ale na procházku po pláži možná ano.

Neuschwanstein, jihovýchodní Německo

Romantický víkend pro páry můžete strávit návštěvou nejslavnějšího a nejkontroverznějšího německého zámku Neuschwanstein. Někteří tento zámek považují za jeden z nejkrásnějších, jiní mu zase kvůli jeho podobě nemohou přijít na jméno. Máte-li rádi romantiku, jistě byste na něj měli vyrazit. Zámek byl postaven v roce 1832 v novogotickém stylu korunním princem Maximiliánem II. Bavorským. Neuschwanstein je obklopen krásnou přírodou a je z něj dokonalý výhled do krajiny. Proto neváhejte a vydejte se zámek navštívit a pokochat se jeho interiéry. Jelikož je Neuschwanstein velice populární, doporučujeme vám koupit si vstupenky online s dostatečným předstihem.

Stezka v korunách stromů, Neuschonau

Kousek za českými hranicemi s Německem, na Šumavě, se nachází národní park Neuschonau, známý jako Bavorský les. Jedná se o nejstarší NP v Německu založený již v roce 1970. Zároveň se stále jedná o největší německý lesní národní park s rozlohou cca 24 000 ha. Tento park nabízí plno možností, jak strávit volné dny – od procházek, přes cyklistiku, až po pozorování zvířat. My vám především doporučujeme vydat se na Stezku v korunách stromů, která vám zprostředkuje vnímání světa z ptačí perspektivy. Dopřejte si procházku ve výši nebo nad úrovní stromů, rozhlížejte se po krásné okolní krajině a užívejte si splynutí s přírodou. Uvidíte, že jistě dohlédnete až do Česka.